Dünya vazgeçti ama onlar hala elinden düşürmüyor  

“Battı, batacak ya da battı” söylentileri bir türlü bitmek bilmiyor ama akıllı telefon dünyasının “yeniden yapılanma rekortmeni” Kanadalı BlackBerry’nin de küllerinden doğma savaşı sona erecek gibi değil. Üstelik, BlackBerry’nin en sadık müşterilerinin başında güvenlik endişelerinin en yaygın olduğu politikacılar ile fiziksel klavyeyi bırakamayan sinema ve müzik dünyasının ünlü isimleri geliyor. İşte o 14 isim….

1 – Barack Obama

obama

ABD Başkanı Barack Obama, daha geçen hafta helikopterine binerken, elinde tuttuğu BlackBerry Q10’u gazetecilere göstererek “BlackBerry’mi unutmuşum” diye seslendi. 2008’deki seçim kampanyasında “BlackBerry’li Başkan” olarak lanse edilen Obama’nın BBM’deki adı ise “BO2Termz”.

 

2 – Angela Merkel

merkel

Güvenlik endişeleri nedeniyle BlackBerry’den vazgeçmeyen bir diüer dümnya lideri ise Almanya Başbakanı Angela Merkel de Obama gibi BlackBerry Q10 kullanlardan. Merkel’in bu telefonu için geçtiğimiz yaz ABD istihbaratı tarafından dinlendiğinin ortaya çıkmasının  ardından yüksek güvenlikli kriptolu telefon kartı da geliştirildi.

 

3 – Justin Timberlake

Justin Timberlake

33 yaşındaki ABD’li şarkıcı, söz yazarı, oyuncu, yapımcı ve iş adamı Justim Timberlake, son yıllarda çıkan onlarca dokunmatik telefon modeline karşın klavyeden vazgeçemeyen ünlülerden. Bir Q10 kullanıcısı olan Timberkale’in BBM’deki adı ise “JTStunna24”.

 

4 – Lana Del Rey

Lana Del Rey

Gerçek adı Elizabeth Woolridge olan 29 yaşındaki ABD’li şarkıcı ve söz yazarı Lana Del Rey, akılı telefon trendlerini çok da umursamayan bir diğer isim. BBM’deki adı “LanaLuvs” olan Lana Del Rey’in tercihi ise Curve ve Bold.

 

5 – Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Dünyaca ünlü Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, bir BlackBerry Bold 9900 kullancısı. BBM’deki adı “CrisKicks7” olan Real Madrid’li en azından kendi için “Kızlar hangi telefonu kullandığıma bakmıyor diyebiliyor.

 

6 – Alicia Keys

Alicia Keyson

2013 yılında Kanadalı BlackBerry’nin Global Marka Direktörü olan 14 Grammy ödüllü ünlü şarkıcı Alicia Keys, doğal olarak bir BlackBerry kullanıcısı. Ancak Keys, her ne kadar ‘hacker’ları suçlasa da iPhone’dan attığı ‘tweet’ler de gözden kaçmıyor.

 

7 – Paris Hilton

parishilton

“Sosyetik güzel” olarak adlandırılan Paris Hilton, Blackberry Bold 9900 kullanan ünlülerden. 33 yaşındaki Hilton otellerinin varisinin BBM’deki adı, “PrincessParis69”.

 

8 – Diago Armando Maradona

Diago Armando Maradona

Dünya futbol tarihinin yaşayan en büyük isimlerinden olan Arjantinli yıldız Diago Armando Maradona, 2013 yılı sonunda BlackBerry’ye geçen bir isim. Maradona, BlackBerry’nin 5 inçlik Super AMOLED ekrana sahip Z30 modelini kullanıyor.

 

9 – Kim Kardashian

Kim Kardashian

34 yaşındaki ABD’li yıldız Kim Kardashian, BlackBerry’nin Bold serisi telefonlarını elinden düşürmüyor. Şirket tarafından yalanlansa da Kardashian’ın adı sık sık “BlackBerry’nin olası yeni sözcüsü” olarak geçiyor. Kardashian’ın BBM’deki adı ise “MrsKWest”.

 

10 – Leonardo Di Caprio

Leonardo Di Caprioson

İtalyan asıllı ABD’li oyuncu Leonardo Di Caprio, BlackBerry Q10 modelinin kullanıyor. Q10’u ile medyaya poz vermekten çekinmeyen Di Caprio’nun bu sevdası ne kadar etkili oldu bilinmez ama 2013’te vizyona giren “Jobs” filminde Steve Jobs’u canlandıracak başrolü  Ashton Kutcher’e kaptırmıştı.

 

11 – Rihanna

Rihannason

26 yaşındaki Barbados’lu dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna, BlackBerry’nin klavyeli son modeli BlackBerry Q10’un sadık bir kullanıcısı. Telefonun 31 dolara satılan Rihanna fan’ları için özel olarak geliştirilmiş kılıfı bile bulunuyor.

 

12 – Maria Sharapova

Maria Sharapova

Dünyanın en iyi kadın tenisçilerinden olan Rus Maria Shrapova’ın akıllı telefon tercihi (ikinci telefon olarak iPhone kullanma ihtimali diğer ünlüler gibi çok yüksek olsa da) BlackBerry Q10.

 

13 – Katy Perry

Katy Perry

30 yaşındaki ABD’li şarkıcı Katy Pery, BlackBerry aşkını ‘tweet’lere bile dökmüş. Siri’li ilk iPhone çıktığında, “iPhone’u öptüm ama sevmedim” diyen Perry’nin BBM’deki adı, “KPfireworks805”.

 

14 – Lady Gaga

ladygaga

28 yaşındaki ABD’li şarkıcı ve oyuncu Lady Gaga, ‘ne kadar gönüllü olarak bu işi yapıyor’, takdirini size bırakıyoruz ama Bold’un yeni serisi çıktığında, BlackBerry Bold’unun fotoğrafını paylaşıp, “Aşık oldum!! İşte yeni telefonum!” tweet’i atacak kadar Kanadalı firmanın müptelası.

 

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın