2.5 milyon kullanıcıya ulaşan BonusFlaş Meksika’ya örnek oldu

Garanti Bankası’nın banka ve kredi kartları için geliştirilen BonusFlaş uygulaması birinci yılında 2.5 milyon indirilme sayısına ulaştı. Kasım 2015’te kullanıma sunulan BonuşFlaş’ın aktif kullanıcı sayısı ise 1.2 milyonu buldu. 2017 yılı için BonusFlaş indirme sayısı hedefi ise 4 milyon.

BONUSFLAS LOGO-0Garanti‘nin BonusFlaş’ın birinci yılı nedeniyle düzenlediği toplantıda verilen bilgiye göre 1 yıllık sürede uygulama üzerinde gerçekleştirilen 4 bin kampanyaya 5.8 milyon katılım oldu.

Aylık ziyaret sayısı 5 milyon, aylık görüntüleme sayısı 37 milyonu bulan BonusFlaş’ın  2017 yılı sonundaki indirilme sayısı ise 4 milyon olarak açıklandı.

Toplantıda BonusFlaş’ın ilk yılını değerlendiren Garanti Ödeme Sistemleri Dijital Pazarlama ve Ticari Kartlar Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Süzer, “1 yılda 1 milyon kullanıcı hedefiyle yola çıktığımız BonusFlaş’ın, 2.5 milyon kişi tarafından indirilmesinin, bir bankacılık uygulaması açısından çok büyük bir başarı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Meksika’da da hayata geçirildi

garanti-bankasi-cagri-suzerÇağrı Süzer’in BonusFlaş ve Garanti’nin ödeme sistemleriyle ilgili paylaştığı bilgilerden öne çıkanlar şöyle:

  • BonusFlaş 2.5 milyonluk indirme sayısı ile bir yılda dünyanın en çok indirilen ödeme uygulaması oldu. Garanti’nin her 4 kart müşterisinden biri şu anda BonusFlaş kullanıcısı.
  • Garanti’nin ortağı BBVA, BonusFlaş uygulamasını globalde de uygulamaya karar verdi ve ilk olarak Meksika’da bunu hayata geçirdi. American Express de önümüzdeki aylarda BonusFlaş’ı iş ortaklarına örnek çalışma olarak anlatacak.
  • BonusFlaş’a Kasım ayı itibariyle “Harcama Kontrolü” özelliği ekledik. Bu özellikle kullanıcılar, aylık toplam harcama, tek işlem, ekstre veya en çok harcama yaptıkları sektörler için kendilerine özel bir tutar belirleyerek o tutara ulaştıklarında bilgilendirilerek, harcamalarını kontrol edebiliyorlar. 10 gün önde devreye aldığımız bu harcama limiti kontrolünü, şu anda 50 bin kişi kullanıyor.

‘2017’de en önemli ürün GarantiPay olacak’

  • BonusFlaş içinde yer alan GarantiPay Ödeme Servisi, 2017 yılının bizim için en önemli ürünü olacak. GarantiPay için henüz tanıtım yapmadık ama servis üzerinden 25 bin işlem yapıldı.
  • garantipay-logoGarantiPay’i 140 e-ticaret sitesine entegre ettik. Aralarında Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) İnternet Vergi Dairesi de var.  GarantiPay’in entegre edildiği e-ticaret sitesi sayısı yakında 210’a ulaşacak.
  • Nereye kaydederseniz kaydedin, kart bilgilerinizi kaybetmek zorundasınız hızlı işlem yapmak için. Ama GarantiPay’de kart bilgisini kaydetmeniz gerekmiyor. Çünkü o bilgi bizde zaten var. 
  • Garanti Cep, GarantiOne, BonusFlaş… tüm mobil bankacılık uygulamarımızı konsolide edersek, baş edemeyiz. Çünkü her birinin hitap ettiği kesimin ihtiyaçları farklı.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın