Boomerang: Instagram’dan 1 saniyelik video alternatifi [TeknoYO! TV]

Instagram’dan Boomerang adında 1 saniyelik video paylaşım uygulaması geldi. Kullanıcıların 1 saniyelik ve kendini tekrar eden bu yeni tip paylaşımlar yapabileceği Boomerang, aynı zamandan son dönemlerin de en büyük trendleri arasında yer alıyor.

Boomerang Instagram’dan bağımsız bir uygulama olduğunu belirtelim. Hem iOS hem de Android işletim sistemleri için kullanıcılara sunulan Boomerang, şu anda akıllı telefonlara indirilebiliyor.

Boomerang nasıl çalışıyor?

Peki yeni video uygulaması Boomerang nasıl çalışıyor? Bumerang, kullanımı en basit uygulamalardan. Uygulamada sadece çekim tuşu bulunuyor. Bu tuş ile 1 saniyelik kayıt alındıktan sonra ise kullanıcılar, çekimlerini direkt olarak Facebook ve Instagram üzerinde paylaşabiliyor.

GIF formatı son dönemlerin en büyük trendlerinden biri oldu. Kullanıcılar arasında yeni bir paylaşım trendi doğmasını sağlayan bu yeni alışkanlık aynı zamandan hem yeni uygulamaların doğmasına hem de akıllı telefon üreticilerinin yeni özellik geliştirmesini sağladığı.

Hemen sizlerle örnekler paylaşalım. Örneğin, iPhone 6s’te yer alan Live Photos buna en iyi örneklerden biri. Buna ek olarak ‘PHHHOTO’ adındaki uygulama da videoya benzer bir GIF formatının ortaya çıkmasını sağladı.

Instagram’ın Boomerang, adındaki yeni video formatı da kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor. Instagram fanlarının neler yapabileceğini merakla bekliyoruz. 🙂

Bilgitivi ile TeknoYO! TV için hazırladığımız “Boomerang nasıl kullanılır?” videosunu aşağıdan seyredebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın