Kullanılmayan eşyaları eğitim için satan uygulama: givin

Boyner Grup’un sosyal girişimcileri destekçileriyle buluşturmak için kurduğu Buluşum Platformu’ndan çıkan projesi ‘givin’ uygulama mağazalarında yerini aldı. iOS ve Android mobil cihazlar için yayınlanan givin uygulaması, kullanıcıların fazlalık olarak duran eşyalarının satış geliriyle eğitim için çalışan sivil toplum kuruluşlarına (STK) destek oluyor.

www.bulusum.biz üzerinden 25 bin TL destek toplamayı hedefleyen proje, sosyal faydaya katılımı artırmanın yanı sıra STK’lar için yeni ve verimli bir kaynak geliştirme kanalı oluşturmayı amaçlıyor.

E-ticareti kitlesel fonlamayla buluşturan bir pazaryeri olan givin uygulaması, öncelikle bireylerin fazlalık olarak duran eşyalarını TEGV, TOG, Koruncuk ve Tohum Otizm Vakfı gibi STK’lar için desteğe dönüştürmelerini sağlayacak. Proje, yakın zamanda da duyarlı markaları da platforma dahil edip alışverişin en “iyi” halini sunmayı planlıyor.

Modern zamanlarının kahramanlarını arıyor

Başak Süer

givin’in kurucusu Başak Süer, herkesin değerli birçok kaynağa sahip olduğunu, elde duran kaynakları iyi amaçlar için kullanarak harekete geçenlerden oluşan bir “modern kahramanlar topluluğu” yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

Platformda ayrıca, STK’lara yapılan desteklerin hangi amaçlar için kullanıldığını gösterebilmek için gerçekleştirilecek proje bilgileri de yer alıyor. App Store’da ve Google Play’de yerini alan givin’in hedeflediği desteğe ulaşmasıyla, platformun daha fazla kişiyi harekete geçirmesi hedefleniyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın