Brezilya’nın Türkiye’ye karşı kullandığı 5 teknoloji

ALS hastalarına destek için bugün saat 20.30’da Türkiye Milli Takımı ile karşı karşıya gelecek olan Brezilya, kendilerini teknoloji ile donatmış durumda. Sahillerde futbol maçı yaparak kendini geliştiren futbolcular, krampondan seyahat uçaklarına kadar teknolojiden yardım alıyorlar. İşte Brezilya’nın kullandığı 5 teknoloji…

1- Dantel işleme gibi


Forma için Nike ile anlaşan Brezilya Milli takımına özel ürünler üretiliyor. Geri dönüşümlü malzemeden yapılan formada dantel gibi işlenen özel bir dokuma teknolojisi kullanılıyor. Formanın hava alması için ise lazer teknolojisi var.

2- Jet gibi maşallah

brezilya-ucagi

Brezilya Milli Takımı’nın seyahat için kullanıdığı jet ise Brezilya yapımı Embraer. Yakıt tasarrufu için özel teknolojilerin kullanıldığı uçakta, Honeywell şirketinin de birçok katkısı bulunuyor.

3- 7-1’den dersini çıkardı

brezilya-sap-hana

Almanya Milli Takımı, Brezilya’yı 7-1’lik skorla yenmesindeki en büyük etkenlerden biri olan SAP Hana programı gösteriliyor. Bu yenilgiden sonra Brezilya Milli takımı Hana’ya benzer “Big Data” analiz programlarını test etmeye başladı.

4- O krampon bende olacak

ronaldhino-hareket

Aslında krampon demek saygısızlık olur. Daha çok bota benzeyen Nike’ın yeni nesil kramponları futbolcuların ayağında göre tasarlanıyor. Bu da futbolcuların istedikleri yere şut çekmesini sağlıyor.

5- Antreman uygulamada

brezilya-oyun

Brezilya Milli Takımı için geliştirilmiş bir oyun bulunuyor. Tüm futbolcuların elinden düşürmediği bu oyun, neredeyse bir antreman niteliğinde. Uygulama ücretsiz olarak buradan indirebiliriyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın