BTK toplam 45 bilişim uzman yardımcısı alacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Bilişim Uzman Yardımcılığı için sınav açtı. BTK’nın internet sitesinde yayımlanan ilana göre Kurum, toplam 45 bilişim uzmanı alacak. BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı görevi için başvurular, kariyer.btk.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

Yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile alınacak olan “Bilişim Uzman Yardımcıları”nın 5’i sosyal bilimler, 20’si hukuk ve 20’si mühendislik mezunları arasından atanacak.

BTK’nın Bilişim Uzman Yardımcılığı sınavına, 1 Ocak 1982 ve sonraki tarihlerde doğanlar (35 yaşını doldurmamış) başvurabilecek. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki genel şartları karşılayan, en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların başvurabileceği sınav ile ilgili başvuru kriterlerini buradan öğrenebilirsiniz.

196 çalışanın görevine son verilmişti

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sonrası 17 Ağustos 2016’da Resmi Gazete’de yayımlanan 670 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile toplam 196 BTK çalışanın görevine son verilmişti.

Resmi Gazete’de, BTK bünyesindeki FETÖ operasyonları çerçevesinde görevden uzaklaştırılan personel listesi de yer almıştı. Buna göre BTK’daki sözkonusu 196 çalışanın 39’u “Bilişim Uzman Yardımcısı”, 44’ü ise “Bilişim Uzmanı” olarak görev yapıyordu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın