Markafoni’nin ardından Bukoli de kapanıyor

E-ticaret sektöründe Markafoni‘nin faaliyetlerini durduracağını açıklamasının ardından yaprak dökümü devam ediyor. Lojistik sektörünün ende gelen firmalarından Borusan‘ın internet alışverişlerinde yaşanan teslimat sorunlarına çözüm sunmak için yaklaşık 2 yıl önce geliştirdiği Bukoli kapanıyor.

Borusan’ın hem iş ortaklarına hem de internet sitesi üzerinden kullanıcılarına duyurduğu gelişmeye göre Bukoli’yi kapatma kararı aldı. Yapılan resmi duyuruya göre Bukoli, Markafoni gibi 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle faaliyetlerine son verecek. Bu tarihe kadar devam edecek olan Bukoli teslimatları, Temmuz ayı başından itibaren yapılmayacak.

Online alışverişler için teslimat çözümü olarak 2015 yılında kullanıma açılan Bukoli, markafoni.com, 1V1Y.com, kitapyurdu.com, koctas.com.tr gibi e-ticaret siteleri ile işbirliği içerisinde ve İstanbul’da 33 ilçede, 600’den fazla teslimat noktasında faaliyet gösteriyordu. Bukoli, 5 yıl sonunda İstanbul’da 2 bin 500 teslimat noktasına ulaşmayı hedefliyordu.

7.5 milyon dolar yatırım yapacaktı

Bukoli’nin teslimat modeline göre kullanıcı internet siparişi sırasında teslimat için Bukoli’yi seçtiğinde satın aldığı ürünler tercih ettiği esnafa teslim ediliyor. Kullanıcı da istediği zaman Bukoli noktalarından kendine özel üretilmiş bir kodla kolisini teslim alıyordu.

Hedeflerinin Bukoli’yi tercih eden kullanıcıları 500 metreden fazla yürütmemek olduğunu belirten Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç, 7/24 teslimat yapan akıllı makineleri (locker) merkezi noktalarda konumlandırmak için toplam 7.5 milyon dolar yatırım yapacaklarını söylemişti.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın