Candy Crush panzehiri 9 ilaç

Eğleniyorsunuz, elinizden düşüremiyorsunuz, geriliyorsunuz, telefonunuzu veya tabletinizi fırlatacak kadar çok sinirleniyorsunuz, evde, işte, yolda, tuvalatte bile vazgeçemiyorsunuz, “Son bir tur daha” talebinizi hiç geri çevirmiyor, karşınızda oturan eşinizin dostunuzu rengarenk şekerler olarak görmeye başlıyorsunuz, “Bir daha oynamayacağım” diyerek, defalarca siliyorsunuz… Ama nafile, yine oynuyorsunuz… Candy Crush Saga, herhalde bu işin “kralı” ki geliştiricisi King, borsaya bile açıldı. Ama alternatifsiz değilsiniz…

 

1 – TwoDots

twodots

85 aşamadan oluşan oyunda, her aşamada size verilen sayıda ve renkte noktayı birleştirerek yok etmeniz gerekiyor. Bunu başardığınızda size ekstra hareket ve zaman satın alma hakkı veriliyor. Belirli sayıda canınız olan oyunda, Facebook’ta arkadaşlarınızla da yarışabiliyorsunuz. Şimdilik sadece iOS sürümü olan oyunun, Türkçe desteği yok.

 

2 – Disco Bees

discobees

Petek üzerinde disko müziği eşliğinde dans eden arıları eşleştirmeye dayanan Disco Bees’te her aşamada farklı kovanlar ve bu kovanlara göre değişen müziklerle karşılaşıyorsunuz. Aynı renkteki arıları biraraya getirmeye dayanan oyunu, Facebook üzerinden arkadaşlarınızla da oynayabiliyorsunuz. Türkçe dil desteği de olan oyunun, iOS ve Android versiyonları var.

 

3 – Battle Camp

Battle-Camp

Candy Crush ve Pokemon melezi olan bulmaca temalı bu oyunda, hayatta kalabilmek için sıkı bir canavar ekibi kurmanız gerekiyor. Diğer oyuncularla “birlik”ler kurabildiğiniz Battle Camp’te 400’ün üzerinde canavarı yakalayıp, ekibiniz için yetiştirebiliyorsunuz. Online turnuvalara katılabildiğiniz ve Türkçe dil desteği de sunan oyun, iOS ve Android için geliştirilmiş.

 

4 – Cavemania

Cavemania

Taş devri temalı bulmaca oyunu, geleneksel üçlü eşleme ve sıralama stratejisine dayanıyor. Oyunda amaç, kabilenizi bir araya toplamak için karşınıza çıkan her bölümde sizden istenen görevleri yerine getirmek. Bir yandan eşleştirmek, diğer yandan savaşmak durumunda olduğunuz oyunda, her bölümü en az bir yıldızla geçmeniz gerekiyor. Oyun, iOS
ve Android için geliştirilmiş.

 

5 – Timber Man

Timber-Man

8 bitlik teknolojisiyle bağımlılık yaratan bir oyun olan Timberman’da ormancı olup, belirli bir süre içinde en çok ağaç parçasını kesmeye çalışıyorsunuz. Sağ ve sol tarafınızdan gelen dallara takılmadan ilerlemeniz gereken oyunda 4 farklı ortam ve 8 oduncu karakteri bulunuyor. Timberman’i iOS ve Android platformunda oynamak mümkün.

 

6 – Frozen Free Fall

Frozen-Free-Fall

Disney’in animasyon filmi Frozen’dan esinlenerek geliştirilen oyun, Arendelle Krallığı’nda geçiyor. Anna, Elsa karakteriyle başladığınız oyunda, çözmeniz gereken 285 buzlu bulmaca yer alıyor. Aynı 3 renkte olan buz kristallerini yan yana getirmeye çalıştığınız oyunda, karakterlerin özel güçlerini kullanarak daha hızlı ilerleyip, daha yüksek puanlar elde edilebiliyor. Oyunun iOS, Android ve Windows versiyonları mevcut.

 

7 – Puzzle Craft

Puzzle-Craft

Savaştan ziyade, halkının daha bolluk içinde yaşaması için çalıştığınız Puzzle Craft’ta tarım hayvancılık ve madencilikle uğraşıyorsunuz. Facebook fenomeni Farmville benzeri oyunda, benzer ürünleri birbirleriyle eşleştirerek, bu mahsullerin hasatını yapmış oluyoruz. Genel olarak bir kasabayı yönettiğiniz oyun, iOS ve Android için indirilebilir.

 

8 – Swing Copters

Swing-Copters

Flappy Bird’ün geliştiricisinin yeni oyunu olan Swing Copters, saatlerce oynayıp ilk aşamayı bile geçemeyen binlerce kullanıcısıyla şimdiden “çok zor” sıfatını haketti. Oyunda yapmanız gerekense sadece küçük helikopterinizin kontrolünü sağlayıp, engelleri aşmak. Sağa doğru devam eden benzer oyunların aksine yukarıya doğru süren oyunun, iOS ve Android sürümleri mevcut.

 

9 – Fright Heights

Fright-Heights

Bulmaca ve strateji türünü biraraya getiren bu oyundaki 50’den fazla otel çeşidinde bulunan hayalet, kurt adam, vampir ve diğer canavarlarla, istemediğiniz misafirleri oda oda gezip, buluyor ve onları korkutarak puan kazanıyorsunuz. Oyunda amaç, otel misafirlerini korkutup kaçırmak. Fright Heights’ı, iOS ve Android platformlarında oynayabiliyorsunuz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın