Canon, dünyayı gezecek 1 kişi arıyor

Canon, Türkiye’nin de dahil olduğu 19 ülkede, kazanan kişinin dünyayı gezeceği ‘Live For The Story’ kampanyasını duyurdu. ‘365 gün yaz’ isimli yarışma, ‘Dünyayı gezmek istiyorum ama param yok’ diyen herkese açık.

Fotoğraf makinası veya herhangi bir cihazla çekilen herhangi bir fotoğrafla Instagram üzerinden katılabilinecek olan yarışmayı kazanan kişi, uçak bileti ve konaklamanın yanında her ay 1500 Pound (yaklaşık 7 bin Türk Lirası) harçlık alarak dünyayı gezebilecek. Canon’un ‘365 gün yaz’ yarışmasının kazananı tüm yıl, rotasını kendisi belirleyip yazın peşinden koşacak.

Nasıl başvuruluyor?

İnsanları kendi hikayelerini bulmaya özendirecek fotoğraflara sahip olduğunu düşünen adaylar, en unutulmaz yaz hikayelerini @canoneurasia ve #LiveForTheStory etiketleriyle Instagram’da paylaşarak başvuracak. Yarışmaya katılmak için fotoğrafın altına en fazla 50 kelimelik bir kısa hikaye yazılacak.

17 Mayıs’ta başlayan yarışmaya katılım hakkı 28 Haziran’da sona erecek. Başvurular ABD’li şarkıcı ve söz yazarı Lenny Kravitz’in oyuncu, prodüktör, müzisyen, hikaye anlatıcısı olan kızı Zoe Kravitz ile bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Yazın peşinden koşacak

Başarılı olan aday dünyanın dört bir yanına seyahat ederek yaz mevsiminin peşinden koşacak, Lizbon’dan Melbourne’e, Rio de Janeiro’dan Barselona’ya kadar istediği şehirleri dolaşarak kendi yaz hikayesinin küratörlüğünü yapacak. Başvurular hikaye anlatma yeteneği, görsel çekicilik, orijinallik ve ilham kaynağı olma gibi çeşitli kriterler üzerinden değerlendirilecek.

Şanslı kişi, toplam 33 bin Euro’luk bütçe ile ödüllendirilecek. Ödül dünya çapında, kendi ülkesine dönüş de dahil olmak üzere, 7 adet ekonomi sınıfı uçuş biletini kapsıyor. Talihli kişi 6 destinasyonda 2’şer gecelik konaklama ve seyahat ettiği her ay için 1500 Pound harçlık almaya da hak kazanıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın