Uber’in ardından Careem de sandığa ücretsiz götürecek

Referanduma sayılı günler kala Uber’in ardından Dubai merkezli araç çağırma uygulaması Careem de oy veremeye gidecek olan seçmenler için kampanya başlattı. 2016 yılının sonunda İstanbul ile Türkiye’ye giriş yapan uygulama tabanlı, şoförlü araç çağırma hizmeti Careem “OYVER”  kampanyasını hayata geçirdi. 16 Nisan Pazar günü başlayacak olan Careem OYVER kampanyası ile 50 TL’ye kadar ücretsiz seyahat edilebilecek.

“Demokrasiye giden yolda da beraberiz” diyen Careem, referandumda oy veren ve seçimlerde görevli olan herkesi düşünerek İstanbul içinde rahat ve güvenli ulaşımı sağlamak amacıyla bir kampanya başlattı.

Careem’in Android veya iOS mobil uygulamasından “OYVER” promosyon koduyla giren tüm oy verecekler 16 Nisan’dan 17 Nisan 23.59’a kadar her bir kullanıcının gerçekleştireceği 5 yolculukta maksimum 50 TL’ye kadar ücretsiz seyahat edebilecek. Uygulama hem anlık araç çağırmalarında, hem de rezervasyon için geçerli olacak.

İstanbul’daki seçmenler için geçerli olacak

İstanbul şehir içi seyahatte geçerli olacak OYVER kampanyasında Careem  kullanıcıları Careem’in 7/24  özelliği ile canlı telefon desteğini almaya devam edebilecekler. 

Temmuz 2012’de paylaşım ekonomisi temelli kurulan girişim Careem, halen Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya bölgelerinde Türkiye ve Pakistan dahil 11 ülkede 50’den fazla şehirde faaliyetlerini sürdürüyor.  Careem’de kullanıcılar akıllı telefonlarındaki Careem uygulaması veya web sitesi üzerinden ya da çağrı merkezini arayarak araç çağırabiliyor.

Careem uygulamasını aşağıdaki linklerden ücretsiz indirebilirsiniz.

Android

iOS

Geçtiğimiz günlerde Uber de İstanbul için referandum kampanyasını duyurmuştu. Uber’den yapılan duyuruya göre 16 Nisan pazar günü yapılacak olan seçim için “REFERANDUM” koduyla uberXL araç çağıran herkese her biri 30’ar TL’ye kadar 2 yolculuk ücretsiz olacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın