Teknoloji CEO’ları güne nasıl başlıyor? Kaç saat uyuyor?

“Başarılı olmanın sırrı nedir?” Bu soruya en net cevabı, “Çok çalışmak değil, erken kalkmak” diyerek, yine teknoloji dünyası veriyor. Kimi sabah uyanır uyanmaz, e-postasının gelen kutusuna dalıyor, kimi spor yapıyor kimiyse meditasyonla güne başlıyor. Ama hepsi erken kalkıyor. Pazartesi sendromu yaşayanlara ilham olur mu? bilinmez ama işte teknoloji dünyasının en önde gelen 10 isminin sabah rutinleri…

 

1 – Yahoo CEO’su Marissa Mayer:

marissa-Mayer-Yahoo

40 yaşında. Evli. 3 yaşında bir oğlu var. Günde 4 saat uyuyor. Uykuyla arası pek iyi olmayan Mayer’in kendi ifadelerine göre en uzun uyuduğu süre ise 6 saat.

 

2 – Apple CEO’su Tim Cook:

tim-cook-sabah

55 yaşında. Sabaha karşı 04:30’ta e-posta göndermeye başlıyor. Sabah 05:00’te spor yapıyor. Cook, Apple’da ofise ilk gelip, son çıkan isim.

 

3 – Apple’ın Kurucusu Steve Jobs:

Steve-Jobs-sabah

2011’de aramızdan ayrılan Jobs, güne sabah 06:00’da başlardı. Önce biraz çalışıp, sonra çocuklarını okula götürürdü. Evde 2 saat daha çalışıp, 08:00 – 09:00 arasında işte olurdu.

 

4 – Twitter CEO’su Jack Dorsey:

jack-dorsey-sabah

39 yaşında. Sabah 05:30’da kalkıyor. Her gün yaklaşık 10 kilometre koşuyor. Aynı zamanda Square’in de CEO’su olan Dorsey, iki işi için günde toplam 8 saatini harcıyor.

 

5 – AOL CEO’su Tim Armstrong:

Tim-Armstrong-aol

44 yaşında. Sabah 05:00’te kalkıyor. İlk işi e-postalarını kontrol etmek. Sabah 07:00’ye kadar geçen günün ilk 2 saatini, e-posta göndermenin yanısıra kızıyla sohbet etmeye ayırıyor.

 

6 – Vodafone CEO’su Vittorio Colao:

Vodafone_CEO_Vittorio_Colao

54 yaşında. Colao, şirketin aralarında Vodafone Türkiye’nin de dahil olduğu 21 ülkedeki operasyonlarının başındaki isim. Sabahları 06:00’da kalkıyor. Gün içinde spor yapıyor. Ailesiyle birlikte yemek yediği akşam 22:45’e kadar çalışıyor. 23:30’da yatıyor. 

 

7 – Kayak CEO’su Paul English:

Kayak-Paul-English

52 yaşında. Sabah 06:00’da kalkıyor. Önce ‘BlackBerry’sinden e-postalarını kontrol ediyor. Ardından biraz meditasyon yapıyor. 10 yıldır meditasyon yapan English’in evinde meditasyon için özel odası da bulunuyor.

 

8 – Ericsson CEO Hans Vestberg:

Ericsson_Hans_Vestberg

50 yaşında. Saat vermese de sabahları “oldukça erken” kalktığını söylüyor. Kalktıktan sonra biraz spor yapıp, e-postalarını kontrol ediyor. 08:00’de işyerinde oluyor. “180 ülkeyle işimiz var, gecemiz gündüzümüz yok. Bizim şirketimiz asla uyumaz” diyor.

 

9 – Cisco (eski) CTO’su Padmasree Warrior:

PADMASREE-WARRIOR

54 yaşında. Sabah 04:30’da kalkıyor. 05:30’a kadar e-postalarını ve haberleri okuyup, spor yapıyor. Ardından oğlunu okula bırakıyor. 08:30’a iş başı yapıyor. Warrior’ın geçmişinde, Cisco’nun yanısıra Motorola’nın da CTO’luğu (Teknolojiden Sorumlu Başkanı) bulunuyor.

 

10 – Andreessen Horowitz Ortağı Jeff Jordan

Andreessen-Horowitz-Jeff-Jordan

56 yaşında. Airbnb, Pinterest, Buzzfedd, Oculus gibi pek çok şirkete yatırım yapan Silikon Vadisi’nin en büyük risk sermayesi şirketlerinden biri olan Andreessen Horowitz’in Ortağı. Sabah 05:00’te işe gelip, 19:00’dan önce ayrılmıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın