Google, şarjı 12 saate çıkan yeni Chromebook Pixel’i tanıttı

Google’ın web tabanlı işletim sistemi Chrome OS ile çalışan yeni Chromebook Pixel modelini tanıtıldı. Şubat 2013’te satışa sunulan ilk modeldeki gibi 12.85 inçlik dokunmatik erkana, 2560×1700 piksellik erkan çözünürlüğüne ve 1.5 kg ağırlığa sahip olan yeni Chromebook Pixel’de en dikkat çeken özellik batarya ömrü ve fiyat oldu. Pixel’in ilk modelinde 5 saat olan cihazın pil ömrü, yeni modelde 12 saate kadar çıkarıldı. Yeni Pixel, 15 dakikalık şarj ile 2 saatlik kullanım imkanı da sunuyor.

Yeni Chromebook Pixel’in bir diğer özelliği ise Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni Mac modellerinde olduğu gibi hem hızlı veri aktarımı hem de hızlı şarj için yeni standart olan USB-C girişine sahip olması. Cihazda bulunan 2 adet USB-C portu ayrıca harici monitör veya TV’ye bağlantı için de kullanılabiliyor.

Fiyatı 999 dolardan başlıyor

chromebook-pixel2

İlk modeli Şubat 2013’de satışa sunulan Pixel’in Wi-Fi’lı modeli 1299 dolar, LTE’li modeli ise 1499 dolarlık fiyat etiketine sahipti. Yeni Chromebook Pixel’de LTE desteğine son veren Google, yeni modelde ise fiyatları az da olsa aşağı çekti. 2.2 GHz hızında çift çekirdekli i5 işlemci, 8 GB RAM ve 32 GB’lik sabit disk alanı sunulan yeni Chromebook Pixel’in satış fiyatı 999 dolar oldu.

2.5 GHz hızında çift çekirdekli i7 işlemci, 16 GB RAM ve 64 GB sabit disk alanı sunulan yeni Chromebook Pixel (LS) ise 1299 dolarlık fiyat etiketine sahip. Her iki modelde de ayrıca 3 yıllığına 1 TB’lik Google Drive alanı ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacak.

Türkiye’de satılmayacak

new-Pixel

İlk Chromebook Pixel modelini sadece ABD’de satışa çıkan Google’ın yeni Pixel’i de yine sadece Amerikalı tüketicilere Google Store üzerinden sunulanacak. Türkiye’deki tüketiciler, ilk modelle olduğu gibi yeni Chromebook Pixel ile de (en azından şimdilik) tanışamayacak.

Yeni Chromebook Pixel’in tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın