Çin’in 5 numarası Meizu Türkiye pazarına girdi

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Meizu Türkiye pazarına giriş yaptı. 2003 yılında Jack Wong tarafından kurulan, kısa sürede Çin’de beş büyük telefon üreticisi arasına giren ve son yıllarda Avrupa ve dünyaya açılarak kısa sürede 30’dan fazla ülkede faaliyet göstermeye başlayan Meizu, Murat Sungur Özkan’ı Türkiye ülke müdürü olarak atadı. Özkan’ın göreve başlamasının ardından Meizu, Genpa ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

Meizu’nun pazara girişi ve Genpa ile yapılan anlaşmaya ilişkin açıklama yapan Meizu Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan, “Çin’de çok kez bulundum ve her zaman Çin’de geniş kitlelerin Meizu markasına olan ilgisi ve sadakati dikkatimi çekmişti. Şimdi Meizu’nun Türkiye ülke müdürü olarak hedefim aynı ilgi ve sadakati Türkiye’de oluşturmak” dedi.

Önceliklerinin satış ve teknik servis operasyonunda da kullanıcıyı ön planda tutacak bir ağ kurmak olduğunu belirten Özkan, “Bu noktada Genpa’nın güvencesiyle, Türkiye pazarına iddialı bir şekilde girmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Alibaba’dan yatırım aldı

Genpa İcra Kurulu Başkanı M. Fatih Erdem ise anlaşma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Genpa olarak sunacağımız tecrübe ve geniş hizmet ağıyla birlikte Meizu’nun küresel pazarda yakaladığı başarıya, Türkiye pazarında da ulaşacağına inanıyoruz.”

Kurulduğu ilk yıllarda taşınabilir müzik çalar pazarında faaliyet gösteren, 2006 yılından bu yana ise akıllı telefon pazarına odaklı çalışan Meizu, 2015 yılında e-ticaret devi Alibaba’dan 590 milyon dolar yatırım almış ve yine aynı sene 20 milyon akıllı telefon satışı yapmayı başarmıştı. Kasım ayı içinde tüm Türkiye’de satışa sunulacak olan Meizu akıllı telefonlar, Genpa’nın geniş distribütörlük ve teknik destek ağından yararlanacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın