Akıllı çocuk telefonu Wiky Watch nasıl çalışıyor?

Çocukların teknoloji kullanımı konusunda ailelerin hassasiyet malum. “Çocuklara kaç yaşında cep telefonu alınmalı?” sorusuna uzmanların verdiği cevap genelde 15. Ancak çocuklarına her an ulaşabilmek isteyen aileler için güvenlik de bir o kadar önemli bir ihtiyaç. Türkiye’de bu ihtiyaçtan hareketle sunulan teknolojik ürünlere son eklenen ise çocuklar için geliştirilen Wiky Watch oldu. Akıllı telefon ile akıllı saat teknolojilerini birleştiren Wiky Watch, herhangi bir operatöre ait mikro SIM kart ile çalışıyor.

Telefon ile birlikte iOS ve Android cihazlar için sunulan “SeTracker” uygulaması ile çocuğunuzun o anda nerede olduğunu harita üzerinden takip edebiliyor, kimlerin onunla iletişim kuracağına karar verip, belirlediğiniz alan dışına çıktığında ise mesaj alabiliyorsunuz. Yine harita üzerinden çocuğunuzun eve dönüşte hangi yolları kullandığını da harita üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Adım sayar ve kalori takip gibi temel sağlık verilerini de tutan cihaz ile telefonlaşmak veya mesajlaşmak da mümkün.

Acil durum için S.O.S tuşu bulunuyor

wiky-watchCihaz üzerinde bulunan acil bir durum butonu, SOS tuşuna basıldığında, çocuğunuzun son konumu önceden belirlemi olduğunuz listedeki isimlerle paylaşılıyor. Akıllı saat/telefon çocuğun kolundan herhangi bir şekilde çıktıysa ve belli bir süre içerisinde tekrar koluna takılmazsa yine size uyarı mesajı geliyor.

4-12 yaş arasındaki çocuklar için tasarlanan Wiky Watch’un Türkiye satış fiyatı ise 499 TL. Cihazın aktif bir şekilde kullanılabilmesi için SIM kart ile birlikte ortalama 1 GB’lik internet paketinin de alınması gerekiyor.

Wiky Watch’un özellikleri

 • Telefon olarak çift yönlü konuşma
 • 1.5 saat şarj ile ortalama 4 gün kullanım süresi
 • 3 farklı renk seçeneği (Mavi, Pembe, Yeşil) 1459160657_Wiky2
 • Uygulama üzerindeki Akıllı Çocuk Rehberi’ne 10 kişi ekleme
 • Çocuğunuzun konuşebileceği numaraları kısıtlama
 • Harita üzerinden konum takip etme
 • ‘Saat Çıkarıldı’ alarmı
 • Telefonu uzaktan kapatma
 • Acil durumda S.O.S tuşu ile konum/sesli mesaj gönderme
 • Bas Konuş tuşuna basılı tutarak sesli mesaj gönderme
 • Adımsayar
 • USB bağlantı
 • iOS ve Android için SeTracker uygulaması

Yorumlar

yorum

13 comments

 1. Hülya

  Çok memnunum diyemem,çünkü konumu yanlış gösteriyor,saat ve tarih ayarı bir türlü yapılamadı,içindeki kılavuz çok yetersiz,sadece telefon diyebiliriz,bu düşüncelerimde yanılmak istiyorum nede olsa 500 tl verdik insan acıyor

 2. fevzi

  çinden gelen telefon özelliği bulunan çocuk saatinin( türkiyede wiky çocuk saati adıyla satılıyor ) imei nasıl değişir. bu saatin sadece 3 adet tuşu var ve dokunmatik değil. kablo girişi mevcut

 3. Yusuf gunek

  Arkadaslar wiky watch ile ilgili sorun yasiyorsaniz bana ulasabilirseniz yardimci olurum. Sebeke ve harita sorunu icin

 4. Erkin

  Çin den aldım ben de ve normal ayarları yaptım, sorunsuz kullanıyorum. Sedece harita bölümünde 2sn sonra hata oluştu şeklinde uyarı alıyorum ve sonra harita gidiyor. Ama yerini görebiliyorum sonuçta. Ama merak ettiğim uygulama 2 ayrı telefonda çalışabilir mi? Saat tek olacak şekilde. Teşekkürler.

  • Leyla

   Arkadaşlar bende aliexpresten aldım saati ve kısa bir süre sonra cihaz kayit dışıdır diye mesaj geldi telefonuma nerde nasıl kayıt yaptırılıyor acaba

 5. Sinem demir

  Merhaba, bende çinden saat aldım. Setracker2 indirdim ama saat çevrimdışı görünüyor. Bir türlü ayarlarını yapamıyorum. Sim takılı, ben aradığımda saat çalıyor ve görüşme yapabiliyoruz ama başka hiç bir ayar yapamıyorum. Bir çok kod gönderdim başarısız oldu. Sadece lbs konumu göstermeye başlamıştı o da ilk gösterdiği şekli ile kaldı. Saat konum güncellemiyor. Bana yardımcı olabilecek kimse var mı?

 6. Yusuf guney arkadaşım, bende Setracker uygulamasında anlık konum bilgisine ulaşamıyorum, ayrıca uygulamadan sos. Mesajı için numara girmeye çalışıyorum fakat ekipman internete bağlı! Şeklinde uyarı veriyor. Konu hakkında yardımcı olabilirsen sevinirim.

Bir Cevap Yazın