Çocuklara enerji tasarrufunu öğreten oyun: Enerjimi Koruyorum

Enerji kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasını desteklemek için “Enerjini Koru” sloganıyla bir tasarruf hareketi başlatan Enerjisa, çocuklara enerji tasarrufunu eğlenceli ve öğretici bir oyun ile anlatacak. Enerjisa’nın bu amaçla geliştirdiği Enerjimi Koruyorum mobil oyunu uygulama mağazalarında yerini aldı.

Enerjimi Koruyorum’ mobil oyunu sayesinde çocuklar, dünyanın enerji kaynakları hakkında bilgi sahibi olurken, sınırlı olan kaynakları nasıl koruyabileceklerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde öğreniyor.

Enerjisa’dan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre ‘Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!’ sloganıyla ilköğretim çağındaki çocuklar için 2010 yılında hayata geçirilen ‘Enerji Verimliliği Eğitimleri’ sosyal sorumluluk projesi ile bugüne kadar 520 okuldan yaklaşık 250 bin öğrenciye ulaşıldı

Enerji şehrini inşa et

Enerji, şimdi de Enerji Verimliliği Eğitimlerini, hazırlanan mobil oyun ile tüm çocuklara anlatmayı hedefliyor. 

Çocukları bir maceraya davet eden ‘Enerjimi Koruyorum’ oyunu, Enerjisa’nın çizgi karakteri, enerji koruyucusu Pozitip’in yardımıyla yeni bir şehir inşa edilmesiyle başlıyor. Çocuklar her adımda enerji tasarrufu sağlayacak yöntemleri öğreniyor ve bu yöntemleri uyguladıkça yeşil puanları topluyor.

Ayrıca çocuklar, oyundaki evleri ziyaret ederek eğlenceli tutumluluk görevlerini yerine getiriyor, evleri verimli hale getiriyor ve kazandığı ödüllerle yeni maceralara açılabiliyor. 

iOS ve Android mobil cihazlardan oynanabilen Enerjimi Koruyorum oyununa Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz olarak erişilebiliyor. Oyun ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın