Sosyal ağlarda istenmeyen yorumları silen uygulama: Comment Cleaners

Türk girişimciler tarafından geliştirilen ve sosyal ağlar üzerindeki reklam, spam ve hakaret içeren yorumları otomatik olarak silen Comment Cleaners uygulaması çıktı. Özellikle takipçi sayısı yüksek hesapların en büyük derdi haline gelen reklam ve hakaret içerikli yorumların önüne geçmek için Yoghurt Network tarafından geliştirilen Comment Cleaners isimli uygulama sayesinde, Instagram ve Facebook’taki niteliksiz yorumlar, insan gücü gerekmeden 7/24 otomatik olarak silinebiliyor.

1471590705_YoghurtLogoAyakkabı, parfüm, çanta gibi ürünleri satan satıcı ve butiklerin reklamlarını, “sayfamıza bekleriz”, “takipçi satın alma” gibi ‘spam’leri ve küfürleri, kelime filtresi sayesinde otomatik algılıyor ve ilgili yorumu kaldırıyor. Uygulama, Arapça ve Çince gibi farklı dillerdeki yorumların silinmesini de isteğe bağlı olarak sağlayabiliyor.

Bu sabit filtreler dışında, kullanıcının özelleştirebildiği bir liste ile, kendi belirleyeceği kelimelerin geçtiği yorumların silinmesi de mümkün oluyor. Comment Cleaners, belirlenen bir kullanıcının yorumlarını, kullanıcıyı engellemeden de otomatik olarak kaldırabiliyor.

Facebook ve Instagram ile çalışıyor

Uygulama, Comment Cleaners tarafından sağlanan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak; Instagram için Instagram hesabıyla, Facebook sayfası için Facebook hesabıyla yetkilendirme yapılması ile çalışıyor.

1471590706_CommentCleanersLogoAynı panelden paylaşımlara gelen yorumlar takip edilebiliyor, hangileri sistem tarafından silinmiş gözlemlenebiliyor ve bütün yorumların Excel formatında raporu alınabiliyor.

Instagram’da son 20, Facebook’ta son 100 içeriğe gelen yorumları sürekli kontrol eden Comment Cleaners, daha eski içerikleri de her saat kontrol ederek, hesaplarda bulunan bütün içeriklere gelen niteliksiz yeni yorumları kaldırabiliyor.  Comment Cleaners uygulaması hakkında detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Pingback: Sosyal Ağlarda İstenmeyen Yorumları Silen Uygulama: Comment Cleaners – Bilgitivi

Bir Cevap Yazın