Akbank ve AtlasGlobal, ComPay ile hesaptan ödeme almaya başladı

Online alışverişte ödeme anında kişilerin internet bankacılığı aracılığıyla hesaplarına ulaşarak ödeme yapmasını sağlayan yeni ödeme yöntemi ComPay’in ilk iş ortakları Akbank ve AtlasGlobal oldu.

Aralık 2015’ten itibaren tüm Akbank Direkt müşterileri “ComPay Hesaptan Kolay Ödeme” hizmetinden faydalanarak Atlasglobal websitesinden online uçak bileti alabiliyorlar. Akbank ve AtlasGlobal’in sunduğu ComPay hizmetiyle kullanıcılar, banka hesabından online uçak bileti satın alma kolaylığına kavuşuyor.

ComPay Ödeme Çözümlerinin sunduğu ilk ürün olan “ComPay Hesaptan Kolay Ödeme” ile online alışverişlerde yeni bir üyelik oluşturmadan ve havale için gerekli alıcı firma adı, IBAN gibi bilgileri girmeye gerek kalmadan ödeme tamamlanıyor.

Giyilebilir cihaz desteği de gelecek

compay-odemeTürkiye’de kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmeyen 10 milyondan fazla kişinin bulunduğu gerçeğiyle 2013 yılında kurulan ComPay Ödeme Çözümleri’nin kurucu ortaklarından İrfan Aslan’ın verdiği bilgiye göre ilk banka işbirliğini Akbank Direkt ve AtlasGlobal ile başlatan ComPay, 2016 yılı içinde işyeri ve banka ağını genişleterek, online kredi kartı ile alışveriş ve giyilebilir cihazlar ile entegrasyona da hazırlanıyor.

Kurucu ortakları arasında daha önce Akbank Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Mine Könüman’ın da yer aldığı ComPay’in nasıl çalıştığıyla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın