Digiturk’ün yeni CEO’su Yousef Al-Obaidly oldu

Ağustos 2016’da Katar merkezli beIN Media bünyesine geçen Digiturk’ün yeni CEO’su Yousef Al-Obaidly oldu. beIN Media Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nasser Al-Khelaïfi, Yousef Al-Obaidly’nin 27 Eylül 2016 tarihi itibariyle  Digiturk’ün yeni CEO’su olduğunu açıkladı.

Yaklaşık 3.3 milyon abonesi olan Digiturk’ün dönüşüm sürecini yönetmek için beIN Media Group’un Başkan Vekili olan Yousef Al-Obaidly’nin Digiturk CEO’su olarak atandığı belirten Nasser Al-Khelaïfi, “Kendisi, yeni atamasına ek olarak grup içindeki mevcut sorumluluklarını da sürdürecek” dedi.

Yousef Al-Obaidly

Verilen bilgiye göre Nasser Al-Khelaïfi ile birlikte 14 yıldır beIN Media Group’taki çeşitli pozisyonlarda çalışan Yousef Al-Obaidly, Digiturk’ün satın alma anlaşması sürecinde görev alarak, 26 Ağustos’tan bu yana Türkiye’deki dönüşüm sürecini yürütüyor.

Yousef Al-Obaidly kimdir?

Seattle Üniversitesi’nden mezun olan Yousef Al-Obaidly, 2003 yılında MENA bölgesinin önde gelen ödemeli spor TV ağının tanıtılmasında rol oynadı. Daha sonra 2012 yılında, beIN Sports Fransa, Amerika ve Asya-Pasifik’in tanıtılmasıyla beraber, spor ağının uluslararası genişlemesini başlatmış oldu. Aralık 2013’de ise beIN Media Group CEO’su Nasser Al-Khelaïfi ile beraber Al Jazeera Sport’un uluslararası spor ağı olan beIN Sports’a dönüşümünü tamamladı.

Paris Saint-Germain’in yönetiminde

Şu anda beIN Media Group’un Başkan Vekili olmasının yanı sıra; beIN Sports Fransa, Amerika ve Asya- Pasifik’in de Başkanı. Yousef Al-Obaidly, bunlara ek olarak; Katar Tenis Federasyonu’nun Genel Sekreterliği, Katar Spor Yatırımları (QSI) Yönetim Kurulu Üyesi, Paris Saint-Germain Futbol Kulübü (PSG FC) ve Paris Saint-Germain Hentbol Kulübü’nün Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

2013’te TMSF’ye geçti, 2015’te satıldı

1472218791_bein_media_group_logo1999’da kurulan Digiturk’ün yönetimi, Çukurova Holding’in borçları nedeniyle Temmuz 2013’te Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) geçmişti.

Temmuz  2015’te  Katar merkezli medya grubu beIN Media, Digiturk’ü satın almak için nihai sözleşme imzalamıştı. Ağustos 2016’da ise beIN Media, Digiturk’ün satın alınma sürecini tamamlandığını duyurmuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın