Dijital oyun tutkunları burada buluşuyor: GameX 2016

100 milyar dolarlık büyüklükle dünyanın en önemli sektörlerinden biri haline gelen dijital oyun ve eğlence sektörünü Türkiye’de bir araya getiren  GameX 2016 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı’ 11’nci kez kapılarını açtı. Oyun sevelerin yoğun ilgi gösterdiği GameX 2016 fuarının yapıldığı Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nin önünde uzun kuyruklar oluştu.

gamex_3Oyun dünyasın en son yeniliklerini yerinde görmek ve fenomen oyuncularla buluşmak isteyen dijital oyun tutkunlarının akın ettiği GameX 2016, 4 Aralık Pazar günü sona erecek. İstanbul Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’ndeki fuarın ziyaret saatleri 11:00-19:00.

Rönesans Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen GameX 2016’ya 100’e yakın yerli ve yabancı dijital eğlence ve oyun firması katılıyor. GameX 2016 için fiyatları 10 TL ve 30 TL olan biletleri BKM Express ile alanlara yüzde 50 indirim uygulanıyor.

Türkiye pazarı 800 milyon dolar

Microsoft Xbox, MSI, Vestel, Steam, Sobee Studios, Logitech, Asus ve RedBull.com/oyun gibi markalarının katıldığı GameX 2016’nın  açılışında konuşan Rönesans Fuarcılık Başkanı İsmet Göksel, dijital oyun sektörünün Türkiye’de 30 milyonluk bir oyuncu kitlesine ve 800 milyon dolarlık bir ekonomik büyüklüğe ulaştığına dikkat çekti.

PC, konsol ve online oyunlar; YouTube ve Twitch gibi video portallarında oyun içeriği üretenler; profesyonel e-Spor takımları ve Cosplay etkinliklerinin de yer aldığı GameX 2016’da ödüllü yarışmalar da düzenleniyor. 

Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde 4 Aralık Pazar günü sona erecek olan etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi için gamex.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın