Doğuş Teknoloji Ar-Ge merkezi oldu

Doğuş Grubu içerisindeki otomotiv, inşaat ve finans sektörlerinde yürütülen yazılım geliştirme faaliyetlerine yönelik olarak 2012 yılında kurulan Doğuş Teknoloji Ar-Ge merkezi oldu.

Yazılım geliştirme, veri analitiği ve iş zekası, dijital dönüşüm, web tabanlı projeler, mobil teknolojiler, veri merkezi hizmetleri, siber güvenlik ve bilgi güvenliği konularında faaliyet gösteren Doğuş Teknoloji’nin Şekerpınar’daki merkezi Haziran ayı itibariyle Ar-Ge merkezi olarak faaliyet göstermeye başladı.

Geçen yıl Turkcell‘den ayrılmasının ardından Doğuş Teknoloji’ye Genel Müdür olarak atanan İlker Kuruöz, “Yaklaşık bir yıl önce Ar-Ge Merkezi başvurusu yapma kararı aldık. Şekerpınar ofisimiz için başvuru sürecini başarı ile tamamladık. 2017’nin ikinci yarısında ise Maslak ofisimizin de Ar-Ge merkezi olması için çalışmalara başlayacağız” dedi.

Şirket içinde dört aşamadan oluşan Ar-Ge Merkezi Programı başlatıldığını anlatan Kuruöz, “Sene başından itibaren fikri haklar yönetim sürecimizi tanımlayarak, patent platformumuzu kurduk ve işletmeye başladık. Kısa süre içinde, patent başvuru sayısında çift haneli rakamlara ulaştık” diye konuştu.

Gamification Platformu kurdu

Şekerpınar’da görev alan yaklaşık 150 personelin bu süreçte daha aktif rol alması için özel bir ödül sistemi geliştirdiklerini aktaran Kuruöz, şunları söyledi:

Ar-Ge Oyunları Ödüllendirme Platformu, kurumumuz için önemli bir değişiklik olarak ortaya çıktı. Bir ‘Gamification Platformu’ olarak da düşünülebilen bu altyapı, Ar-Ge personelinin ve şirketin performansını yükselten bir yönetim modeli. Her efor, fikir ve başarı için personele puan verilen bu sistemde, en yüksek puana ulaşan 20 kişi yıl sonunda maddi olarak da ödüllendirilecek.”

Doğuş Teknoloji hakkında ayrıntılı bilgiye www.d-teknoloji.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın