Dünyanın en uykucu internet sitesi açıldı

Dünya Uyku Günü çerçevesinde, uyku sorunu yaşayan kişiler için “Dünyanın En Uykucu İnternet Sitesi” açıldı. Uykusuzlukla mücadele eden bireylerin geceleri daha iyi uyumalarını sağlamak için kurulan SendMeToSleep.com sitesi, Philips tarafından hayata geçirildi.

SendMeToSleep internet sitesi gece boyunca uykusuzlukla mücadele edenler için şunları sunuyor: Lazy_Is_Sleeping

  • Uyku getiren içerikler: Uykuya dalan bebekten beyaz gürültüye, esneyen insanlardan klasik çitten atlayan koyun videolarına; pek çok türde uyku getirici görsel içerik sunuyor.
  • Horlamaya karşı ipuçları: Bireylerin uyku düzenlerinin yoluna girmesini sağlamak amacıyla dünyadaki farklı uyuma türleri hakkında bilgileri içeren site, tavsiyeler, rahat bir gece uykusu sağlayan gıdalar ve horlamaya yardımcı olacak öneriler gibi ipuçlarını içeriyor.
  • Temel sorunlar için kaynaklar: Sitede, ayrıca bireylerin geceleri rahat bir  şekilde uyumalarını kolaylaştırmak  amacıyla makaleler, testler ve başka kaynaklar da bulunuyor.

100 milyon insan uyku apnesi sorunu yaşıyor

Dünyada 100 milyondan fazla insanda obstrüktif uyku apnesi (OUA) sendromu bulunduğu belirtilirken, Philips Tıbbi Bölüm Başkanı Dr. Teofilo Lee-Chiong, “Uyku yaptığımız her işi etkiliyor ve önerilen şekilde günde 8 saat uyumadığımız da bir gerçek” diyor.

Philips, internet kullanıcılarına “Uykunuzun gelmesi için SendMeToSleep.com adresini ziyaret edin” daveti yapıyor. Philips’in bu yıl 18 Mart 2016’da kutlanan Dünya Uyku Günü çerçevesinde açtığı siteye, buradan erişebilirsiniz. Dünya Uyku Günü ile ilgili ayrıntılar ise şurada.

Şimdiden iyi uykular…


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın