Uçağı kaçıracaklar ama hala oyun oynuyorlar!

10 saatlik kıtalararası uçuşunuzun başlamasına birkaç dakika var. “Tokyo’ya uçacak yolcular için son çağrı” anonsu da yapıldı. Ama siz hala mobil cihazınız elinizde uçuğa giriş kapsının hemen önünde harıl harıl  oyun oynuyorsunuz. Ne kaçacak uçağınız ne de yanacak binlerce dolarınız umurunuzda. Tek derdiniz en yüksek puanı toplamak… Ama yanlış anlaşılmasın, oyun bağımlısı olduğunuzdan değil, sadece konforlu bir kıtalararası yolculuk için bu çabanız… Neden mi?

Çünkü, Fransız havayolları şirketi Air France, uçuşlarından önce “Cloud Slicer” adlı oyunu oynayıp en yüksek puanı alan yolculara, “Economy” yerine “Business”ta uçma şansı veriyor. Air France’ın Paris’ten,  Singapur, Japonya, Çin, Hong Kong ve Endonezya’ya uçacak yolculara yönelik olarak başlattığı kampanya için geliştirilen mobil oyun, iOS ve Android için ücretsiz indirilebiliyor.

En çok puan toplayan ‘Business’ uçuyor

business-oyun

En kısa sürede en fazla sayıda bulutu kesmeye odaklanan Cloud Slicer’da ay veya güneşi keserseniz, oyuna baştan başlamak durumunda kalıyorsunuz. Oyunda en yüksek skoru elde eden yolcuları “Economy”den “Business”a terfi (upgrade) ettiren Air France’ın 19 Ocak’ta başlayan kampanyası 28 Şubat’a kadar sürecek. En yüksek ikinci skoru elde eden yolcular ise teselli ikramiyesi olarak “Economy”den “Premium Economy”e terfi ediyor.

Her şey 15 Bin TL’lik bilet için

airfrance-oyun

Oyuna katılan yolcular, anlık puan durumlarını ve “Business”a terfi için daha ne kadar bulutu kesmeleri gerektiğini uçağın giriş kapısındaki bekleme salonuna yerleştirilen interaktif ekranlardan takip edebiliyor. Belirtmekte fayda var, Air France’ın Paris-Tokyo uçuşunu “Business” yapmanın bedeli 15 bin TL’den başlıyor. Mobil oyun ise ücretsiz…

Bir mobil oyunla gencinden yaşlısına tüm yolcuları saran bu “Business olma telaşını” aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın