Türkiye için yerelleştirilen 2 mobil Netmarble oyununa yakından bakış

Yerli online oyun platformu Joygame’i 2013 yılında satın alan Güney Koreli CJ Gorup’un oyun şirketi Netmarble Games, Türkiye’ye yönelik yerelleştirilmiş oyun uygulaması çalışmalarına hız verdi. Anlaşılan, Joygame’in CEO’luğunun yanısıra bir dönem Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu (TÜDOF) Başkanlığı da yapan Barış Özistek‘in EMEA Bölgesi CEO’su olduğu Netmarble Games, Türk oyunseverler için yeni yerelleştirilen oyunlarla da karşımıza çıkacak gibi. Bu ay içinde yerelleştirilmiş 2 mobil oyun uygulamasını Türk oyunseverlerle buluşturan Netmarble Games’in, Türkiye için yerelleştirilmiş olan “Efsaneler Savaşları” ve “Paramanya” oyunlarını sizin için inceledik. “Efsane Savaşları” ve “Paramanya” nereden, nasıl oynanır? Merak edenler, buyursun…

Yerelleşen ilk mobil RPG: Efsane Savaşları

Efsane-Savaslari-1

Dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan popüler RPG (Rol Yapma Oyunu) oyunu “Monster Taming”, Mayıs 2015’te “Efsaneler Savaşları” adıyla mobil platformlarda Türk oyun severler için sunuldu. Tamamen Türkçe olarak yayınlanan Efsane Savaşları, Türkiye’ye özel yeni karakterleriyle birlikte Apple AppStore ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.  Açıldıktan sonra 24 saat içerisinde Apple AppStore’da ‘Ücretsiz Oyunlar’ kategorisinde ilk sıralara yükselen oyun, Türkiye’nin “tamamen yerelleştirilmiş ilk mobil RPG oyunu” olarak öne çıkıyor.

6 harita, 307 özel karakter ve Leyla ile Murat

Efsane-Savaslari-2

PVP (oyuncu oyuncuya karşı) ve PVE (oyuncu çevreye karşı) olarak oynanabilen oyunda bulunan 307 özel karakter arasından 3 kahraman seçerek başlayan oyuncular, stratejilerini belirliyor ve haritada ilerliyor. Oyun sırasında verilen görevleri tamamlayarak seviye atlayan oyuncular, oyun içinde bulunan düşmanlarla savaşarak hem kahramanını hem de oyun içi ekipmanlarını geliştiriyor. Efsane+Savaslari_logo

Topladığı kahramanları özelliklerine göre birleştirebilen oyuncular, Efsane Savaşları’nın “en efsane” karakterini yaratmak için mücadele ediyor. Netmarble EMEA tasarım ekibi tarafından tamamen yerelleştirilen Efsane Savaşları için Türkiye’ye özel Leyla ve Murat adlı 2 yeni karakter de bulunuyor. 6 haritadan birinde yolculuğa başlayan oyuncular, efsane kahramanlarıyla ister tek başlarına ilerliyor, ister arkadaşlarıyla takım kurarak diğer oyunculara karşı savaşıyor. Efsane Savaşları’nda bulunan oyun içi sohbet ekranında, strateji geliştirip, paylaşmak da mümkün olabiliyor.

Efsane Savaşları’nı oynamak için tıklayın

iOS

Android

Facebook

 

Zarını at Türkiye’den 18 şehri al: Paramanya

Paramanya_1

Netmarble Games’in Türkiye’ye yönelik bir diğer yerelleştirme çalışması ise yine bu ay uygulama mağazalarında yerini alan “Paramanya” oldu. Dünyayı saran “Travelling Millionare” çılgınlığını “Paramanya” adıyla  Türk oyun severlerle buluşturan oyun, karakterleri, dili ve haritasıyla tamamen lokalize edilmesi ve Türkiye’den seçilen 18 şehir ile bu şehirlere ait simgeleriyle dikkat dikkat çekiyor.

Gerçek zamanlı oyun deneyimi sunan Paramanya’yı aynı anda 2 veya 4 kişi oynayabiliyor. Yaklaşık 20 dakika süren Paramanya’da oyuncular sırayla zarlarını atıyor ve harita üzerinde ilerliyor. Gelen zara göre ilerlediği şehri satın alıp binalar inşaa eden oyuncular, diğer oyunculardan kira toplayarak kasasını zenginleştiriyor ve daha çok şehir alma şansı yakalıyor.

Hürrem, Yusuf, Şehrazat ve Ömer…

Paramanya_2

Paramanya’da oyun sırasında bonus oyun, şans kartları, hapishane, VIP otobüs turu gibi eğlenceli içerikler de sunuluyor. Türkiye için uyarlanan oyunda, Hürrem, Yusuf, Şehrazat ve Ömer gibi 4 özel karakterin yanısıra Türkiye ve MENA bölgelerine özel zar çeşitleri de tasarlanmış.

Paramanya’da oyun içine yerleştirilen çeşitli oyun içi sistemleriyle oyuncular daha çok altın kazanıyor ve daha çok şehir alabiliyor. Oyun içine dahil edilen “chat” sistemiyle oyun sırasında sohbet edilebilen Paramanya’da oyuncular Facebook’taki arkadaşlarına oyun içi hediyeler de gönderebiliyor.

Paramanya’yı oynamak için tıklayın Paramanya_Logo

iOS

Android 

Facebook

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın