Haftanın en iyi iOS uygulamaları [10 Haziran]

iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcıları en çok hangi uygulamaları tercih ediyor? Bu sorunun cevabı, Haftanın iOS Uygulamaları rehberimizde. Apple‘ın mobil işletim sistemi iOS platformunda yer alan ve App Store‘dan indirebileceğiniz, haftanın en çok tercih edilen uygulamalarını bir araya getirdik. İşte bu haftanın en popüler iOS uygulamaları…

 

1 – WhatsApp Messenger

whatsapp

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp Messenger, 1 milyara yakın kullanıcı sayısı ile iletişimin en önemli metotlarından. Yazılı iletişime olanak tanıyan uygulama, ses kayıtları oluşturup gönderme ya da doğrudan sesli görüşme yolu ile size farklı iletişim yolları sunuyor. Fotoğraf gönderimi ve link paylaşımı gibi artıları da bulunan uygulamanın gerek hemen herkes tarafından kullanılması gerekse ücretsiz olmas en önemli avantajları.

Ücretsiz uygulamayı iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayınız.

 

2 – Facebook

facebook

 Popüler sosyal medya ağı Facebook’un iOS uygulamasında neredeyse her şey derli toplu, ayrıca kolaylıkla anlaşılır kullanım dikkat çekiyor. Arkadaş listenizdekilerin neler yaptığını, neler paylaştığını görebiliyor ve paylaşımlarına yorumlarda bulunabiliyor, beğeni bırakabiliyorsunuz. Öte yandan Facebook uygulaması ile paylaşım yapabilir, kendi hesabınız ilişkin profil resmini değiştirmek gibi düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Çoğu otoriteye göre gelmiş geçmiş en detaylı mobil uygulama.

Ücretsiz uygulamayı iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayınız.

 

3 – Facebook Messenger

facebook-messenger

En önemli sosyal medya platformu Facebook üzerinden anlık mesajlaşmaya olanak tanıyan Messenger, kullanım kolaylığı ve sadeliği ile cezbedici. Yazın ve gönderin hepsi bu. Ancak daha fazlası da var; uygulama üzerinden videolu ya da sesli görüşmeler de gerçekleştiirlebiliyor. Üstelik Facebook’un mesajlaşma uygulamasında grup konuşmaları yapılabiliyor, çıkartma gönderilebiliyor.

Ücretsiz uygulamayı iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayınız.

 

4 – Instagram

instagram

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, Türkiye’de haftanın en popüler uygulamaları arasında. Fotoğraf düzenleyip, onları çeşitli efektlerle ayrı bir çeşni eşliğinde paylaşıma olanak tanıyan uygulamanın kullanım kolaylığı ve sadeliği övgüyü hak ediyor. Arkadaşlarla ya da takip edilen kimselerle fotoğraflar üzerinde ayrı bir etkileşim kanalı kuran Instagram, beğeni ve yorumda bulunma imkanı da tanıyor.

Ücretsiz uygulamayı iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayınız.

 

5 – YouTube

youtube

Video paylaşım ve izleme denildiğinde akla ilk gelen platform YouTube’un iOS uygulaması da Türkiye’de Apple marka mobil cihaz kullanıcılarının olmazsa olmazları arasında. Video izleme, arama yapma ya da abone olunan kanallardaki gelişmelerden, yeni paylaşımlardan haberdar olma imkanı sunan YouTube, sade arayüzü ve tam ekranda izleme deneyimi sunmasıyla da seviliyor.

Ücretsiz uygulamayı iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayınız.

 

6 – Clash of Clans

clash-of-clans

O bir oyundan fazlası! Apayrı bir tutku, üstelik yediden yetmişe herkes bu oyunda kendini sürükleyecek bir şeyler bulmayı başarıyor. Clash of Clans, strateji türünde bir oyun. Köy kuruyor, onu duvarlarla çevirip çeşitli üretimsel ve askeri birimlerle donatıyorsunuz. Amacınız hep daha iyi ve daha gelişmiş bir köye sahip olmak.

Çevrimiçi yapısı sayesinde gerçek düşmanlarla savaşıyor ya da kendi köyünüzü onların saldırılarına karşı koruyorsunuz. Klanlara katılıp birlikte savaşlara giriyor, ganimetlerin peşinden amansız bir rekabete merhaba diyorsunuz. Grafikleri, oynanışı ve sürekli kendini geliştiren yapısı sayesinde Türkiye’de en çok tercih edilen iOS oyunlarından.

Ücretsiz uygulamayı iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayınız.

 

7 – Facetune

facetune

Portre fotoğrafı editörü Facetune ile yüzdeki kusurları örtüyor, detaylı rötuş işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Uygulamanın sadeliği ön planda; birkaç basit işlemle çok daha sanatsal portreler ortaya çıkıyor ve elbette bunların paylaşıldığı sosyal ağlarda daha fazla ilgi görmesinin de önü açılıyor. Facetune, iOS platformunun son dönemde en çok indirilen uygulamalarından biri.

Ücretsiz uygulamayı iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayınız.

Bonus: Haftanın en iyi mobil oyunları için buraya tıklayınız.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın