Telefonla en iyi video nasıl çekilir? [Doğru çekim teknikleri]

Akıllı telefonların kameralarının teknik kaliteleri, artık profesyonel video kameralarını aratmıyor. Ancak doğru teknikleri bilmeyen ve kullanmayan kullanıcıların elinde en kaliteli video çeken telefon bile tam bir hayal hayal kırıklığına dönüşebiliyor.  Bu noktada cep telefonu ile video çekerken nelere dikkat etmeli? Akıllı telefon ile en iyi video çekimi nasıl yapılır? sorularının cevapları da kritik öneme sahip oluyor.

İşte bu soruların cevapları vermek için kullanılması gereken doğru çekim teknikleri ve dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik. TeknoYO! TV‘nin video içerik üretimi iş ortağı olan Bilgitivi, akıllı telefonla doğru video çekim teknikleri ipuçlarını Cep telefonuyla profesyonel video çekimi nasıl yapılır?” videosuyla teknoloji meraklılarına sundu.

dogru-cekim-teknikleri

Profesyonel yayıncılık alanında 9 yıllık geçmişi olan Elapro’nun bilgi videoları platformu Bilgitivi’nin yaklaşık 5 dakikalık videosunda, akıllı telefon ile video kaydı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusundaki temel soruların cevapları bulunuyor.

Doğru çekim teknikleri nelerdir? Görüntü/kadraj nasıl ayarlanır? Boşluklar nasıl bırakılmalı? Fon nasıl belirlenmeli? Işık, ses ve müzik için nelere dikkat edilmeli? Temel kurgu nasıl yapılmalı? Çekim nasıl bitirilmeli?  sorularının cevaplarını uzmanından alarak, siz de elinizdeki telefonla profesyonel video çekmeye başlayabilirsiniz.

Profesyonel video çekimi nasıl yapılır?

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın