En ucuz Tesla Model S, 499 dolarlık fiyatıyla yola çıkıyor!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın fiyatları malum. 2012 yılında satışa çıkan ve Tesla’nın en popüler modeli olan Tesla Model S’in satış fiyatı ABD’de 75 bin dolardan (yaklaşık 220 bin TL) başlıyor. Tabi bu büyükler için… Çocuklar için olan model için ise Tesla, oyuncak üreticisi Radio Flyer ile lityum-ion bataryalı aküyle çalışan bir Tesla Model S replikası üretimine başladı.

tesla-model-s-cocukGerçek Tesla Model S’in bire bir kopyası olan “Tesla Model S for Kids” adlı bu model, Mayıs ayında satışa sunulacak.

Gerçeğinde olduğu gibi mobil akıllı cihazlar üzerinden kontrol edilebilen far ve ses sistemi gibi detaylar da düşünülen Tesla Model S for Kids’in satış fiyatı ise 499 dolar olacak. 

Metalik gece yarısı gümüşü, metalik koyu mavi ve kırmızı olmak üzere 3 renk seçeneği olan araba, sağ ön farının yanındaki girişten veya bagajındaki çıkarılabilir bataryasından şarj edilebiliyor

Saatte 10 km’lik hız ve hızlı şarjla geliyor

tesla-model-s-cocuk-araba

Tesla’nın bu oyuncak otomobil versiyonunda ailelerin hassasiyeti ve güvenlik gerekçesiyle maksimum 2 hız seçeneği belirlenmiş: Saatte 4.8 km veya 9.6 km. Tek kişilik olarak tasarlanan Tesla Model S for Kids’te sürücüsüz kontrol özelliği bulunmuyor.

Hızlı şarj özelliği de bulunan Tesla’nın bu replikasının taşıma kapasitesi ise 36.7 kilogram. 3-8 yaş arasındaki çocuklar için üretilen araba için ön siparişler buradan alınıyor.

Tesla Model S for Kids’in test sürüşünü aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın