Türkiye E-Spor Ligi’nin şampiyonu Beşiktaş oldu

Riot Games, gnçtrkcll, Coca-Cola Zero ve TeknoSA işbirliğiyle düzenlenen Türkiye’nin ilk profesyonel E-Spor ligi League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi’nin Kış Mevsimi Finali, 5 binin üzerinde seyircinin katılımıyla Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi. Sezon boyunca ligde yer alan 8 profesyonel eSpor takımının çekişmeli mücadelelerine sahne olan Kış Mevsimi’nin şampiyonu, finalde rakibi Dark Passage’ı 3-0’lık skorla yenen dünyanın E-Spor takımına sahip ilk profesyonel spor kulübü olan Beşiktaş oldu.

1.8 milyon kişi canlı izledi

lol

Twitch üzerinden de canlı olarak yayınlanan profesyonel lig maçları, sezon boyunca toplamda 1 milyon 800 bin tekil kişi tarafından izlendi. Verilen bilgiye göre Türkiye’de eSpor adına 7 bin kayıtlı takım, 42 bin 664 takıma kayıtlı oyuncu ve 3 binden fazla lisanslı sporcu yer alıyor.

Türkiye’de eSpor ateşinin güçlenmesi ve yaygınlaşması için çalıştıklarını belirten Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, “Geçen yıl 10 binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz League of Legends Türkiye Finali’nden lider ayrılan takımın Dünya Şampiyonası’nda bölge elemelerine kadar yükselmesi bizim için büyük bir adımdı. Bu yıl gnçtrkcll, Coca-Cola Zero ve TeknoSA işbirliğiyle Türkiye’nin ilk Profesyonel eSpor Ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi’ni hayata geçirdik” dedi.

Kara Kartal, Türkiye’yi Temsil Edecek

bjk-espor1

gnçtrkcll’lilerin oylarıyla belirlenen maçın en değerli oyuncusu Beşiktaş’ın kaptanı Berke “Thaldrin” Demir, ödülünü Turkcell Genç Segment Pazarlama Direktörü Bahar Uçanlar’ın elinden aldı. League of Legends Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali’nin galibi Beşiktaş, 25 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ve 7 bölge şampiyonunun katılacağı Uluslararası Özel Turnuva’da (International WildCard Invitational) Türkiye adına mücadele edecek. Beşiktaş’ın rakipleri arasında Japonya, Latin Amerika, Brezilya, Okyanusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Uzakdoğu Asya şampiyonları yer alıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın