Excel Dünya Şampiyonası’nın Türkiye ayağı başladı

Microsoft’un bu yıl ilk kez dünya çapında düzenlediği Excel yarışmasının Türkiye ayağı başladı. Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşlarının katılabildiği ‘Excel Benden Sorulur’ adlı yarışma sonucunda birinci olan kişiye Asus‘un Zenbook Flip dizüstü bilgisayarı hediye edilecek. Yarışmada veri yönetimi, veri görselleştirme ve formül yazma gibi Excel konularında uzmanlık gerektiren işlemler yapılması istenecek.

azus-zenbook-flipTürkiye’de ikamet eden 18 yaşından büyük her kişiye açık olan yarışma üç aşamada gerçekleştirilecek. Yarışmanın birinci aşaması 12-28 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan bu aşamanın ardından yarı final 2 Kasım – 9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yarışmanın finali ise 25 Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilecek. Burada birinci seçilen kişi “Excel Türkiye şampiyonu” ilan edilecek ve hediye olarak Asus Zenbook Flip dizüstü bilgisayar almaya hak kazanacak.

Yarışmanın Türkiye şampiyonu, 2017 yılında dünya çapında yapılacak Excel yarışmasına katılma hakkı kazanacak. Ülke şampiyonlarının katılacağı dünya şampiyonası tek aşamada gerçekleşecek ve kazanan yarışmacıya “Excel Dünya Şampiyonu” ünvanı verilecek.

Nasıl katılabilirim? 

excel_benden_sorulur

Kazanan yarışmacı, Seattle’da bulunan Microsoft kampüsüne gitme hakkı kazanıp, Excel mühendisleriyle tanışma ve onlara yeni özellikler önerme şansına sahip olacak.  Excel yarışması ile ayrıntılı bilgi ve başvuru için excelbendensorulur.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Burada yarışmacılardan istenilenler ise şunlar;

1- Yarışma sorularını indir
2- İndirdiğin Excel’i aç ve istenilen bilgileri doldur
3- Soruları en hızlı şekilde cevapla
4- Dosyayı kaydet, forma yükle ve finaller için haber bekle


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın