‘Sevgilim elden gidiyor!’ mesajı veren 8 sosyal ağ

Telefonlarınıza cevap vermiyor, mesajlarınıza “Evet, hayır” demekle yetiniyor ama sürekli “online” görünüyor. Sosyalleşmek iyi güzel de, o eski halinden de eser yok şimdi… Eğer sevgiliniz, diliniz varmasa da sizi yiyip bitiren “Başka biri mi var?” sorusuna cevap verecek online tanışıp, buluşmaya (dating) yönelik bu akıllı sosyal ağ uygulamalarını kullanıyorsa, dikkatli olun deriz.

1. Broapp

BroApp

Kızlar, eğer erkek arkadaşınızın cebinde bu uygulama varsa ilişkiniz için alarm çanları çoktan çalmaya başlamış demek. Erkekler için geliştirilen bu sosyal ağ temelli uygulama, “yakın arkadaş” bulmayı hedefliyor. Bulunan veya eşleşilen “yakın arkadaş”a otomatik olarak “tatlı sözler” gönderen uygulamada gün içinde önceden belirlenen saatlerde mesaj göndermek mümkün. Aldatmaya teşvik gibi olmasın ama Broapp, eğer kız arkadaşınızın yakınlarında iseniz veya kız arkadaşınız ile mesajlaşıyorsanız, “yakın arkadaş”ınızla iletişiminizi durduruyor. Broapp, iOS için 0.99 dolara Android için ücretsiz olarak indirilbiliyor.

2. Breakup Text

breakup

Bir ilişkiniz var ama işler pek de iyi gitmiyor ve ne yapacağınıza karar vermekte de zorlanıyorsunuz. Bunun için geliştirilmiş bir ilişki testi uygulaması olan Breakup Text, size sorulan sorulara cevap vererek, erkek veya kız arkadaşınızla olan ilişkinize son verme veya devam etme konusunda size yardımcı oluyor. Arkadaşça ayrılma konusunda size tavsiyelerde de bulunan uygulama, “Ayrılmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ne saatlerce süren sıkıntılı görüşmeler ne de bitmek bilmeyen telefon konuşmaları… Birkaç ufak tıkla ayrılmanız mümkün” diyor. iOS için geliştirilen uygulama 0.99 dolara indirilip, kullanılabiliyor.

 3. Tinder

Tinder

Çöpçatanlık için geliştirilmiş en yaygın sosyal ağın sevgilinizin cebinde olması sizi rahatsız etmiyorsa, söyleyecek bir sözümüz tabi ki yok. Üstelik Tinder’ı kullananların büyük bir bölümünün de 23 yaş ve altı olduğu hesaba katıldığında ilişkinizin durumu oldukça vahim. Kız veya erkek arkadaş arayanların yoğun kullanımıyla, günlük 10 milyonluk aktif kullanıcı sayısını aşan Tinder, “Beğenirsen sağa veya pas geçersen sola çek. Bir eşle sohbet et veya bir anı paylaşmak için fotoğrak çek” sloganıyla flörtleşmeye başlıyor. Uygulama, iOS ve Android için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 4 – Match.com

match

Adı gibi “eşleştirme” üzerine kurulu olan bu sosyal ağ uygulamasında cinsiyet, yaş aralığı ve konuma göre “eş”inizi arayabiliyorsunuz. Bulunduğunuz konuma uzaklığa göre uygulamayı kullananları online olarak taratıp, eşleştirme yapabilen “Match.com Date & Meet Singles” uygulaması, “profilinize kim bakmış”, “fotoğraflarınızı kimler beğenmiş” gibi bilgileri de size sunuyor. Uygulama, iOS ve Android için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

5 – Grouper

grouper

Sosyalleşmek isteyenler için geliştirilen bu ağ uygulaması da aslında ilişkiniz için bir erken uyarı sistemi. Buluşma ve sosyal etkinlik üzerine kurulu olan uygulama ile “3 kız 3 erkek içmeye gideceğiz. Hadi grubumuza katılın” daveti oluşturabiliyorsunuz. Bunun için bir mekana rezervasyon yaptırıp, ağdaki kullanıcıları beklemeye başlıyorsunuz. 3’er kişiden 2 grup oluşturup, etkinlik düzenleyebildiğiniz uygulamada, kişi başı 20 dolarlık uygulama için ödeme sistemi bulunuyor. Ancak Grouper’ta ilk içkiler şirketten… Grouper, iOS için ücretsiz indirilebiliyor.

 6 – How About We

howaboutwe

Sanal çöpçatanlık hizmetini gerçek dünyaya taşıyan bir ağ olan “How About Me” ile buluşma tarihi belirleyip, mekana göre farklılaşan indirim oranlarından yararlanabiliyorsunuz. Tinder’dan farklı olarak daha çok orta yaş grubundakilerin tercihi olan uygulama ile varolan ilişkiniz için de buluşma organize edip, indirim kazanabilirsiniz. Ancak yine de eğer bu uygulamayı cebine indirmişse, partnerinizin kimlerle buluştuğunu takip etmenizde yarar var deriz. Uygulama, iOS ve Android için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 7- OkCupid

okcupid

Türkiye’de de popüler olan çapkınlık uygulamalarından biri olan OkCupid, akıllı telefonların özelliklerinden sonuna kadar yararlanıyor. GPS özelliğiyle beraber kullanıcıları konumlarına göre eşleştiren uygulamada, her kullanıcı birbirine ücretsiz olarak mesaj gönderebiliyor. Ücretsiz olan uygulamanın sadece mesaj kutusu kısıtlı. Daha fazla mesaj gönderebilmek istiyorsanız, ücretli hesaplardan satın almanız gerekiyor. Günlük 1 milyonu aktif olmak üzere toplam 30 milyonluk kullanıcı sayısını aşan OkCupid’i iOS ve Android için ücretsiz indirebiliyorsunuz.

 8- Plenty Of Fish

pof

Tanışıp, buluşma uygulamalarından bir diğeri olan Plenty Of Fish (POF) akıllı telefonlarınızın yanısıra web tabanlı olarak da kullanılabiliyor. Haftalık 55 milyon kullanıcı ve 200 milyonluk mesaj sayısını geride bırakan uygulama, ilgi alanlarına göre kişileri eşleştiriyor. “Bekar”ları hedefleyen Plenty of Fish tabi ki “evlilik cüzdanı” şartı aramıyor. POF, iOS ve Android’in yanısıra Windows işletim sistemli mobil cihazlara da ücretsiz olarak indirilebiliyor.


Yorumlar

yorum

2 comments

  1. bahar

    didem hanım modasky sitesine üye oldum fakat onaylamadılar nedeni nedir ? Çok mu güzel olmak gerekiyor.?

Bir Cevap Yazın