13. yaşına giren Facebook’tan yeni Arkadaşlık Günü özellikleri

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook 13 yaşında. 2016 yılı sonu itibariyle dünya genelinde 1.9 milyar kullanıcıya ulaşan sosyal ağ Facebook, 4 Şubat Cumartesi günü 13’üncü yaşına basacak. 4 Şubat 2004 tarihinde açılan Facebook, o tarihten bu yana her yıl 4 Şubat’ı Arkadaşlar Günü (Friends Day) olarak kutluyor.

Bu kapsamda Facebook, “Arkadaşlık Günün Kutlu Olsun” mesajı ile kullanıcılara özel videolar hazırlıyor. Kullanıcılar, bu videoları düzenleyip, paylaşabiliyor.

Arkadaşlar Günü (Friends Day) kapsamında insanların birbirleriyle bağlantı kurmasının önemine dikkat çekmek isteyen Facebook, bugüne özel hazırladığı yeni ürünlerini duyurdu.

Kişiye özel Arkadaşlar Günü video ve GIF’leri

Facebook’un Arkadaşlar Günü’ne özel yenilikleri şöyle:

Kişiye Özel Arkadaşlar Günü Videoları: Facebook’taki insanlar Haber Kaynaklarının en üstünde, arkadaşları ile olan hatıralarını öne çıkaran, içeriğini düzenleyebilecekleri ve profillerinde paylaşabilecekleri kısa bir video ile karşılaşacaklar. Düzenlemelerini facebook.com/friendsday adresi üzerinden yapabilecekler.

Eğlenceli GIF’ler: Messenger, Arkadaşlar Günü’ne özel olarak arkadaşlıkla ilgili eğlenceli GIF’leri öne çıkaracak.

Mark Zuckerberg ekibiyle birlikte kutladı

Sosyal ağ, Menlo Park’taki ana merkezinde Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg ve Facebook COO’su Sheryl Sandberg’in de katılımıyla gerçekleşen Arkadaşlar Günü etkinliğinden bir video da paylaştı.

Biraz da Facebook’un 13 yılda ulaştığı rakamlardan bahsedelim. Sosyal ağın 2016 yılı sonu itibariyle dikkat çekici bazı rakamları şöyle:

Aylık aktif kullanıcı sayısı: 1 milyar 860 milyon

Günlük aktif kullanıcı sayısı: 1 milyar 227 milyon

Yıllık gelir: 27.6 milyar dolar

Yıllık net kârı: 10.2 milyar dolar

Piyasa değeri: 385 milyar dolar

Marka değeri: 62 milyar dolar


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın