Facebook hakkınızda neleri biliyor? İndirip, öğrenin

Dünya çapında 1.5 milyar kullanıcıyı aşan sosyal ağ Facebook’ta en çok endişe duyulan ve merak edilen konuların başında hiç şüphesiz ki “kişisel bilgiler” geliyor. Facebook, hangi bilgilerimizi topluyor? Bizimle ilgili neleri biliyor? Üye olduğunuz tarihten bu yana kimleri arkadaş listenizden çıkarmışsınız? Neleri beğenip, nelere yorum yapmışsınız? Tüm bu verileri yine Facebook üzerinden indirerek, öğrenmek mümkün. Facebook geçmişi indirme işlemi için yapmanız gerekenleri adım adım listeledik. Çıkan sonuçlar, emin olun sizi oldukça şaşırtacak!

Facebook geçmişi indirme nasıl yapılır?

facebook-arsivi-indir1- Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” (Settings) bölümüne gidin.

2- “Genel Hesap Ayarları” (General Account Settings) kısmının altında yer alan, “Facebook verilerinin kopyasını indir” (Download a copy of your Facebook data) bölümüne tıklayın.

3- Ardından açılan “Bilgilerini İndir” (Download Your Information) sayfasındaki “Arşivimi Başlat” (Start My Archive) butonuna tıklayın.

4- Bu butona tıklamanızın ardından Facebook’a kayıtlı e-posta adresinize önce bir bilgilendirme e-postası gelecek. Bunun ardından yaklaşık 5 dakika içinde de Facebook’tan “İndirme işleminiz hazır” başlığıyla gelen ikinci bir e-posta ile arşivinizi indirmek için bir link gönderiliyor.

5- Bu linke tıkladığınızda, açılan sayfada Facebook şifrenizi girdikten sonra, karşınıza çıkan “Arşivi İndir” ile sosyal ağdaki şu ana kadar olan tüm bilgilerinizi ve aktivilerinizi içeren kişisel Facebook arşivinizi “.zip” dosyası olarak indirebiliyorsunuz.

Facebook arşivinizde neler var?

facebook-silinen-arkadasMevcut arkadaşlarınızın yanında, gönderilen ama henüz yanıtlanmayan arkadaşlık istekleriniz, onaylamadığınız arkadaşlık istekleri ve çoğu kişinin en çok merak ettiği silinen arkadaşlar, Facebook Arşivi ile sunulan bilgiler arasında.

Zaman Tüneli bilgilerinize, paylaştığınız gönderilere, mesajlarınıza, fotoğraflarınıza, hesabınızda ve hareketler dökümünüzde görebileceğiniz bilgilere, tıkladığınız reklamlara, Facebook’a giriş yaptığınızda veya Facebook’tan çıkış yaptığınızda kaydedilen IP adreslerinize ve tarihlerine, sadece hesabınıza giriş yaparak göremediğiniz diğer bilgilere de Facebook Arşivi ile ulaşmak mümkün.


Yorumlar

yorum

1 comment

Bir Cevap Yazın