Facebook Güvendeyim butonuna ‘Yardımlaşma’ özelliği ekledi

Sosyal ağ Facebook, Güvenlik Kontrolü (Safety Check) kapsamında yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu açıkladı. Facebook’un son yıllarda özellikle terör olayları sonrasında devreye aldığı “Güvendeyim” butonuna Facebook Güvendeyim Yardım Topluluğu özelliği de eklendi.

Facebook’un bugün itibariyle kullanıma açtığı Yardım Topluluğu (Community Help), insanların herhangi bir kriz sonrasında gıda, barınak ve ulaşım gibi konularda yardımlaşmalarına olanak sağlayacak.

Facebook Güvendeyim Yardım Topluluğu nasıl çalışacak?

Facebook’tan yapılan açıklamaya göre herhangi bir kriz sonrasında devreye girecek olan Yardım Topluğu, şu şekilde işleyecek:

  • Herhangi bir doğal afet veya kaza kaynaklı felaket gerçekleşmesi durumunda insanlar artık Yardım Topluluğu’nu görecek.
  • Güvenlik Kontrolü üzerinden bağlantı kurup mesajlaşarak hem yardım bulabilecek, hem de başkalarına yardım edebilecek.
  • Paylaşımlar artık kategori ve lokasyona göre görüntülenebilecek. Bu sayede ihtiyacı olanların yardım bulması kolaylaşacak.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye Facebook’un buradaki  blog yazısından ulaşabilirsiniz. Facebook Güvenlik Kontrolü Yardım Topluluğu’nun tanıtım videosunu ise aşağıda bulabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın