Facebook hesabı olmadan Facebook Messenger kullanabileceksiniz

Geçtiğimiz nisan ayında görüntülü görüşme özelliğini kullanıcılara sunan Facebook Messenger’a şimdi de Facebook hesabı olmadan kullanma özelliği geldi. Facebook Messenger’da yer alan bu yeni özelliğe göre kullanıcılar artık, sadece telefon numarası, isim ve soyismiyle kayıt olabilecek.

Facebook hesabı olmadan Facebook Messenger kullanmak için uygulamayı indirdikten sonra ekrana gelen ‘Facebook’um yok’ düğmesine basması gerekiyor. Bu adımdan sonra Facebook Messenger sizin telefon numaranızı istiyor. Numaranızı ekrana yazdıktan sonra size bir doğrulama SMS’si geliyor. Doğrulamayı yaptıktan sonra adınızı ve soyadınızı uygulamaya girmeniz gerekiyor. Bu adımlardan sonra Facebook hesabınız olmadan Facebook Messenger kullanmaya başlıyorsunuz.

Türkiye’de şimdilik yok!

Ancak konu hakkında bir de kötü haberimiz var. Ne yazık ki, Facebook hesabınız olmadan Facebook Messenger kullanma yeniliği şu anda sadece bazı ülkelerde geçerli. Paylaşılan bilgilere göre bu yenilik sadece ABD, Kanada, Venezuela ve Peru’da kullanılabilecek. İçinde Türkiye’nin de olduğu diğer ülkeler bu özelliğe önümüzdeki dönemlerde kavuşabilecek.

Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada, söz konusu özelliğin daha fazla kullanıcıya ulaşmak için hayata geçirdikleri ve önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de kullanılacağı bilgisi paylaşıldı.

Facebook her ne kadar 19 milyar dolara WhatsApp’ı almış olsa da Facebook Messenger’ı da büyütmeyi ihmal etmiyor. Görünen o ki, Facebook Messenger önümüzdeki günlerde de yeniliklere kavuşmaya devam edecek. Biz de herkes gibi merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın