Snapchat’ten Facebook’a yeni özellik: Facebook Hikayeler

Sosyal ağ Facebook Hikayeler özelliği üzerinde çalışıyor. Snapchat’ten bir özellik daha kopyalamaya çalışan Facebook, Snapchat’in Hikayeler’ini (Stories) Instagram’ın ardından Facebook platformuna da taşımaya hazırlanıyor.

Hikayeler özelliği 2016 yılının Ağustos ayında Instagram’da kullanıcılara sunulmuştu. Açıklanan son resmi rakamlara göre de Instagram Hikayeler, günlük 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştı. Özelliğin kısa sürede bu rakamlara ulaşmasının ardından Facebook Hikayeler’i kendi platformuna da taşıma kararı aldı.

24 saat sonra kayboluyor

Öncelikli olarak İrlanda’da denenen Facebook Hikayeler, Android ve iOS kullanıcıları için sunuldu. Instagram’daki gibi uygulamanın üst bölümünden ulaşılabilen özellik ile kullanıcılar fotoğraf ve videolarından 1 dakikalık hikayeler oluşturabiliyor.

Instagram’da olduğu gibi Facebook’un mobil uygulamasında da ‘küçük daireler’ şeklinde görülecek olan “Hikayeler” özelliği ile yaratılan hikayeler, paylaşılmasının ardından 24 saat sonra kayboluyorFacebook Hikayeler özelliğinini yakın zamanda İrlanda dışındaki ülkelerde de kullanıma açılması bekleniyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın