Ucuz Android telefonlara özel ‘Facebook Lite’ uygulaması geldi

Facebook uygulaması tek başına akıllı telefonları oldukça yoruyor. Özellikle giriş seviyesi olarak ifade edilen ucuz akıllı telefonlar, arka planda tutulan veriler ve Messenger gibi ek uygulamalar yüzünden yavaşlıyor. Uzun zamandan beri bu sorunu çözmek için çalışan Facebook’tan çözüm geldi.

Facebook Lite adındaki uygulama, ucuz veya eski model Android telefonlar için geliştirildi. 2009’lu yıllardaki Facebook arayüzüne benzeyen bu uygulama çok daha basit ve sade olarak tasarlandı. Yeni uygulamada özellikle 3G veya 4G mobil internet bağlantısı olmayan ülkelerde, daha hızlı içeriklere ulaşabilmek mümkün olacak.

facebook-lite-uygulama-indir

Yoğun ilgi gördü

Şirketten’tan alınan bilgilere göre ise Facebook Lite uygulaması şu anda Bangladeş, Nepal, Nijerya, Güney Afrika, Sudan, Sri Lanka, Vietnam and Zimbabwe gibi Asya ve Afrika ülkelerinde yoğun ilgiyle karşılanmış durumda.

Bilindiği üzere Facebook’un Internet.org adında bir projesi bulunuyor. İnternet erişimi olmayan ülkelere bedava internet bağlantısı sunmaya başlayan şirket, Facebook Lite gibi giriş seviyesindeki akıllı telefonlara hitap etmek zorunda.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın