Daha az veri tüketen Facebook Lite, Türkiye için yayınlandı

Sosyal ağ Facebook’un Haziran ayının başında resmi olarak yayınladığı Facebook Lite uygulaması, bugünden itibaren Türkçe olarak Google Play Store’dan indirilebilecek. Android için Facebook uygulamasının daha az veri kullanan versiyonu olan Facebook Lite, düşük bağlantı hızına sahip tüm Android cihaz kullanıcıları için en iyi Facebook deneyimini oluşturacak şekilde tasarlandı.

Boyutu 1 megabayt’tan küçük olan Facebook Lite uygulaması, Facebook’un haber kaynağı, durum güncelleme, fotoğraflar ve bildirimler gibi temel fonksiyonlarının kullanılmasını sağlıyor.

İnterneti yavaş olanlar için geliştirildi

Facebook’un 2013 yılında başlattığı ve internet erişimi olmayan bölgelere ücretsiz internet götürmeyi planladığı internet.org projesiyle bağlantılı hale getirmeyi hedeflediği Facebook Lite uygulaması,  2G ağları ve yavaş veya kararsız bağlantılar için tasarlandı.

Haziran ayının başında Asya ülkeleri için kullanıma sunulan Facebook Lite, bugünden itibaren Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa ve Latin Amerika’daki kullanıcılar tarafından da indirilebilecek. Uygulamayı Android cihazınıza indirmek için burayı, Facebook Lite hakkında daha fazla bilgi edinmek için ise şurayı tıklayabilirsiniz.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın