Facebook Live Audio ile canlı radyo servisi açtı

Sosyal ağ Facebook, canlı video yayın uygulaması Facebook Live’a canlı ses yayınları özelliği de ekliyor. 2017 yılı başında tüm kullanıcılara açılacak olan Facebook Live Audio servisi, önümüzdeki günlerden itibaren öncelikli olarak yayıncılara sunulacak.

Facebook Canlı Radyo fonksiyonunu ilk olarak İngiliz radyoları BBC Dünya Servisi, LBC ve Harper Collins başta olmak üzere yazarlar Adam Grant ile Britt Bennett kullanacak. Sosyal ağı canlı radyo yayıncılığına soyunduran yeni özelik ile ilgili yapılan resmi duyuruda şöyle denildi:

“Yayıncıların bazen internet bağlantısı güçlü olmayan alanlardan canlı yayın yaptıklarını da biliyoruz. Yayıncılara bağlantı sinyalleri düşükse uyarıda bulunacak olan Facebook Live Audio, düşük bağlantı alanlarından kitleyle gerçek zamanlı olarak bağlantı kurmak için seçenek sunacak.” 

‘Haber Kaynağı’ndan canlı ses yayını

Yayıncılar için canlı ses yayını ve sesli canlı röportajlar yapmak imkanı sunacak olan Facebook Live Audio, yazalar için de okurlarıyla sesli kitap okumaları ile buluşmalarına yardımcı olacak.

Dinleyiciler, Facebook’daki canlı bir videoda olduğu gibi, “Haber Kaynağı”nda (News Feed) canlı ses içeriklerini keşfedebilecekler, yayın sırasında gerçek zamanlı olarak soru sorup, tepkilerini ileterek, yayınları arkadaşlarıyla paylaşabilecekler.

Facebook Live 360

Facebook’taki sesli canlı yayınlar, Android’te uygulama kapatılsa bile dinlenebilecek. Yayınları dinlemek için iOS üzerinde ise Facebook uygulamasının sürekli açık tutmak gerekecek. 

Live Audio ile canlı yayın platformu Facebook Live’a yeni bir özellik daha ekleyen Facebook, geçen hafta da sosyal ağ üzerinden 360 derece canlı yayınlar yapmaya imkan sunan Facebook Live 360 servisini kullanıma açmıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın