Facebook Messenger’ın bilinmeyen 9 özelliği

Ücretsiz mesajlaşma uygulamaları artık hayatımızın vazgeçilmez bir aracı oldu. Her ne kadar WhatsApp bu alandaki tüm ihtiyaçlarımızı karşılasa da Facebook Messenger da oldukça iddialı. Farklı birçok özelliği bulunan Messenger uygulamasının bilmediğiniz birçok özelliği var. Biz de Facebook Messenger’ın bu bilinmeyen özelliklerini bir araya getirelim dedik. Ve sizler için kapsamlı bir liste hazırladık. Messenger kullanırken işinizi kolaylaştıracak bu özellikleri kaçırmayın. İşte Messenger’ın bilinmeyen 9 özelliği…

 

1- Özel web sitesinden mesajlaşın

facebook-messenger-web-sayfasi

Facebook Messenger’ın kendine özel bir web sitesi olduğunu biliyor muydunuz? Facebook, geçtiğimiz günler Messenger için özel bir web sitesini kullanıcılara sundu. Facebook’ta takılmamak, ancak messenger özelliklerini kullanmak için bu web sitesi oldukça başarılı. Messenger.com adresindeki bu web sitesinde tüm Messenger özellikleri yer alıyor.

 

2- Facebook kullanıcısı olmanıza gerek yok

facebook-messenger-mobil-uygulama

Yanlış duymadınız. Facebook Messenger kullanmak için Facebook hesabınızın olmasına gerek yok. Messeger uygulamasını indirdikten sonra ‘Facebook kullanıcısı değilim’ seçeneğine tıklayın. Ve cep telefonu numaranızı girerek Facebook Messenger kullanmaya başlayın.

 

3- Uber çağırın

facebook-messenger-uber

Messenger uygulaması üzerinden Uber çağırabilmek mümkün. Bunun için konuşma penceresini açtıktan sonra üç nokta ile belirtilen daha fazla tuşuna basın. Bu pencerede Facebook Messenger’ın desteklediği uygulamalar yer alıyor. Burada Uber uygulamasını seçerek iki uygulamayı birbirine bağlayın. Ve daha sonra Messenger uygulamanız Uber’den araç çağırmak için uygun durumda.

 

4- Tek dokunuşla grup sohbetlerine ulaşın

facebook-messenger-grup-sohbeti

Messenger uygulamasının grup sohbet özellikleri gerçekten çok başarılı. Özellikle tek dokunuşla ulaşma özelliği. Bu özellikten faydalanmak için ekranın altında yer alan grup sekmesini açık ve yeni bir grup oluşturun. Daha sonra bunu ‘Tuttur’ diyerek Messenger uygulamanızın bir kenarın oluşturduğunuz grup dursun.

 

5- Bildirimlerden sıkıldınız mı?

facebook-messenger-bildirim-engelleme

Cevabınız evet ise iki dokunuşla bu sorundan kurtulacaksınız. Nasıl mı? Bildirim almak istemediğiniz arkadaşınızın sohbet ekranını açın. Ekranın üstünde yer alan isme tıklayın. Daha sonra ‘Bildirimler’ seçeneğine gelerek ne kadar bildirim almka istemiyorsanız seçin.

 

6- Fotoğraf büyüsüyle paylaşın

facebook-messenger-fotograf-buyusu

Özellikle mesajlaşma uygulamalarında fotoğraf bulmak ve paylaşmak oldukça güç. Messenger uygulamasında ise çok başarılı bir özellik var. Fotoğraf büyüsü olarak geçen bu özellik yü tanıtma teknolojisi ile çalışıyor. Fotoğraf paylaşacağınız kişinin bulunduğu fotoğraflar, tüm galerinizde taranıyor ve direkt olarak ekrana getiriliyor. Kısaca fotoğraf paylaşmak daha kolay oluyor.

 

7- Lokasyon paylaşın

facebook-messenger-konum-paylasma

WhatsApp’ta sık sık kullanılan bu özellik Facebook Messenger’da bulunuyor. Sohbet ekranında yer alan klavyenin üstünde yer alan konum işaretine tıklayın. Daha sonra size konumunuza göre mekanların listesi gelecek. O mekanlardan birini seçerek konumunuzu paylaşabilirsiniz. Farklı bir konum için ise haritayı hareket ettirerek seçim yapabilirsiniz.

 

8- Gif seçeneklerine ulaşın

facebook-messenger-gif

Son dönemlerin en önemli trendlerinin başında Gif geliyor. Daha eğlenceli iletişim kurmak için kullanılan Gif’ler Facebook Messenger uygulamasında da bulunuyor. Bunun için sohbet ekranındaki seçenekler arasında nokta nokta ile belirtilen daha çok seçeneğine gelin. Daha sonra buradaki seçeneklerden istediğiniz Gif galerisine gidin ve paylaşmaya başlayın.

 

9- Emojilerinizin kişiselleştirin

facebook-messenger-emoji

Herkesin kullandığı emojileri kullanmamak Facebook Messenger ile mümkün. Bunun için klavyenin altında bulunan emoji simgesine basın. Daha sonra buradaki sepet tuşuna basarak beğendiğiniz emoji grubunu akıllı telefonunuza indirin. Bu kadar basit.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın