Facebook Messenger’a yeni kamera özellikleri eklendi

Sosyal ağ Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger için yeni bir kamera fonksiyonu sunmaya başlayacağını duyurdu. Yeni yıla yaklaşırken, yılbaşı kutlamaları öncesi sunulan yeni Facebook Messenger kamera özellikleri ile kullanıcılar artık aile ve arkadaşlarıyla Messenger’da konuşurken özel efektler, üç boyutlu (3D) maskeler ve özgün çizimler kullanabilecekler.

Facebook’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Facebook Messenger üzerinden her gün 2.5 milyar emoji, fotoğraf video ve daha fazlasının gönderildiğine dikkat çekildi.

Ülkelere özel görsel durum güncellemeleri

Dünyanın gittikçe daha görsel olduğu ve kameranın klavyenin yerini aldığı ifade edilen açıklamada, Facebook Messenger ile her geçen gün anıların daha kolay ve hızlıca yakalanmasını sağladıkları belirtildi.

Facebook Messenger, aynı zamanda bazı ülkelerde görsel durum güncellemesini de test ettiğini duyurdu. Facebook Messenger yeni kamera özellikleri ile ilgili ayrıntılara buradaki blog yazısından ulaşabilirsiniz. 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın