Facebook Messenger’da sesli grup görüşmesi nasıl yapılır?

Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’a sesli grup görüşmeleri özelliği eklendi. Messenger sesli grup görüşme özelliği ile uygulama üzerinden birden fazla kullanıcı ile sesli görüşme yapılabilecek.

Toplam 50 kişiye kadar olan sesli grup görüşmelerini destekleyen özellik, aylık 900 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan Messenger’ın iOS ve Android uygulamalarını kullananlar için 24 saat içinde aktif olarak sunulacak.

Facebook‘un Messenger Ürün Yöneticisi David Marcus‘un Facebook hesabından duyurduğu sesli grup konferansları için geliştirilen yeni özelliği kullanabilmek için Messenger’in son sürümünün akıllı telefonunuzda yüklü olması yeterli olacak. Sesli grup görüşme fonksiyonunu duyuran Messenger’da henüz görüntülü grup görüşme özelliği ise bulunmuyor.

Messenger sesli grup görüşme nasıl yapılır?

Sosyal ağın geçen hafta düzenlediği f8 etkinliğinde Messenger için kullanıma açtığı sohbet botları (Bots for Messenger) ile de entegre edilmesi planlanan “grup sesli görüşme desteği” ile Facebook’un özellikle kurumları hedeflediğini söyleyebiliriz.

facebook-messenger-sesli-grup-gorusmePeki, Facebook’un kademeli olarak kullanıma sunduğu ve 24 saat içinde tüm iOS ve Android kullanıcıları için aktif olacak olan Messenger sesli grup görüşmeleri nasıl kullanılabilecek?

  • Mobil cihanızdaki Messenger uygulamasını açın.
  • Uygulamada yer alan “telefon” ikonuna tıklayın.
  • Açılan yeni pencerede toplu görüşmeye davet etmek istediğiniz kişileri seçin.
  • Grup aramanıza yanıt verenler ile sesli görüşmeye başlayın.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın