Facebook Messenger’a Uber’den araç çağırma özelliği eklendi

Sosyal ağ Facebook’un anlık mesajlaşma platformu Facebook Messenger’a Uber’den araç çağırma özelliği eklendi. Facebook’un duyurduğu yeni özellikle, Facebook Messenger kullananlar, uygulamadan ayrılmadan bulundukları konuma Uber’den araç çağırabilecek.facebook-messenger-uber-buton

Facebook’un dünya çapında aylık aktif 700 milyonu geçen kullanıcısı olan anlık mesajlaşma platformu Facebook Meseenger’a gelen Uber entegrasyonu ile kullanıcıların sohbet ekranında Uber’in “otomobil butonu” eklendi.

Kullanıcılar arkadaşlarıyla sohbet ederken, bu butona bastıklarında Uber’in sunduğu araç alternatiflerinden birini seçip, bulundukları konuma araç çağırabilecek. Sohbet edilen kişi, karşısındaki kullanıcının Uber’den araç çağırdığını ve haritadaki konumunu görebilecek.

Facebook Messenger üzerinden araç çağırma özelliği ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacak. Yeni servisi Facebook Messenger üzerinden ilk defa kullananların 20 dolara kadar olan Uber seyahatleri ücretsiz olacak.

Türkiye’deki kullanıcılar fazla beklemeyebilir

Uygulamanın 2016 yılında diğer ülkelerde de kullanıma açılması bekleniyor. Hatta Türkiye’deki kullanıcılar bunun için çok fazla beklemeyebilir.

Türkiye araç – taksi çağırma pazarında Uber’in en büyük rakibi olan Bitaksi, geçen ay bu alanda Yandex ile işbirliği yapmış ve güncellenen Yandex.Haritalar uygulamasından çıkmadan, bulunulan konuma taksi çağırma özelliği kullanıcılara sunulmuştu

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın