Facebook, Messenger’a görüntülü arama özelliğini ekledi

Ücretsiz görüşme üzerine son zamanlardaki çalışmalarına hız katan Facebook, Messenger uygulamasına görüntülü arama özelliğini ekledi. Facebook Messenger uygulamasına gelen bir güncellemeyle kullanıcılara sunulan görüntülü arama özelliğiyle artık Facebook arkadaşlarınızla yüz görüntülü iletişim kurabiliyorsunuz.

Facebook Messenger’ın görüntülü arama özelliği nasıl kullanılıyor? Bu yeni özelliği kullanabilmek için öncelikli olarak görüşme yapacak iki tarafın da Facebook Messenger’da online olması gerekiyor. Kısa mesaj gönderdiğiniz ekrana girdikten sonra ekranın üst kısmında video simgesi çıkacak. Bu simgeye bastıktan sonra karşı tarafın onaylaması durumunda görüntülü aramanız başlayacak.

facebook-messenger-goruntulu-arama

ilk olarak iOS ve Android işletim sistemleri için sunulan özellik şimdilik Türkiye’de yok. Paylaşılan listede ABD, İngiltere, Kanada, Belçika, Hırvatistan, Danimarka, Fransa ve Yunanistan olmak üzere toplamda 18 ülkede var. Bu özelliğin Türkiye’de ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise henüz belli değil.

Hazır laf Facebook’tan açılmışken birkaç fikrimiz de paylaşalım. Facebook, özellikle son dönemlerde sosyal ağ yeniliklerinden daha çok Messenger ve WhatsApp gibi iletişim servislerine ağırlık veriyor. WhatsApp’ta sesli arama özelliğini devreye alan Facebook, şimdi de Messenger’a yeni bir özellik daha kazandırdı. Facebook’un bu alanda yapacağı yenilikleri merakla bekliyoruz.

Facebook Messenger’ın görüntülü arama özelliğini daha ayrıntılı incelemek için videoyu mutlaka izleyin.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın