Facebook Türkiye referandumu için oy veriyorum butonu açıldı

Sosyal ağ Facebook referandum için “Oy Veriyorum” butonunu kullanıma açtı.  Facebook’un kullanıcıların halk oylamasında oy kullandıkları bilgisini arkadaşları ile paylaşmalarına imkan tanıyan ‘Oy Veriyorum’ özelliği, Facebook Referandum Bugün başlığıyla, “Haber Akışları”nın en üst kısmında yer alıyor.

Türkiye’de 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesinde “Referandum Bugün” başlığı altında sunulan “Oy veriyorum” butonuna Facebook’un web ve mobil uygulamaları üzerinden erişilebiliyor.

Facebook Referandum Bugün

‘Referandum Bugün’ başlığı altında yer alana butona basarak, kullanıcılar oy verdiklerini sosyal ağ üzerinden paylaşabiliyor. Kullanıcılar oy verdiğini paylaşmalarının yanısıra “daha fazla bilgi al” linkiyle seçimle ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) sayfasına yönlendiriliyor.

2017 yılı başı itibariyle Türkiye’de 48 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Facebook, Oy Veriyorum butonu Türkiye için ilk olarak 7 Haziran 2015 tarihinde  yapılan Genel Seçim 2015’te kullanıma açmıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın