Facebook’ta reklam verenlerin sayısı 5 milyonu aştı

Sosyal ağ Facebook, dünya çapında 5 milyon aktif reklam verene ulaştığını duyurdu. Küçük ölçekli işletmelerin sosyal çevrelerini geliştirilmesine destek olmayı hedefleyen Facebook reklam verenler için geliştirdiği yeni mobil çözümlerini de tanıttı.

Sosyal ağdan yapılan açıklamaya göre Türkiye’de Facebook’taki insanların yüzde 78’inden fazlası ülkedeki en az bir işletmeye, yüzde 51’i ise en az bir uluslararası KOBİ’ye platform üzerinde bağlı.

ABD, İngiltere, Hindistan, Suudi Arabistan ve Pakistan’ın da aralarında bulunduğu diğer ülkelerden Türkiye’deki bir işletmeye bağlı olan insanların sayısı ise 111 milyonun üzerinde.

65 milyon sayfaya ulaştı

Şu anda platformunda 5 milyonun üzerinde aktif reklam verenin bulunduğu duyuran Facebook, işletmelere yönelik ürün ve çözümlerini mobilde de   sunacağını açıkladı. Bu kapsamda 65 milyon Facebook Sayfası ve 8 milyon Instagram profili ile Facebook, işletmeler için şu çözümleri mobilde de verecek.

Açıklamaya göre işletmelerin Facebook ve Instagram ile yapabilecekleri şöyle:

‘Tek Tık’ reklam karşılaştırma

İşletmeler, Reklam Yöneticisi Uygulaması’nda yapılan yeni geliştirmeler ile zamandan tasarruf edebiliyor ve hangi yöntem ile en verimli sonuca ulaştıklarını görebiliyor. Aynı zamanda yüksek performanslı reklamları tekrar devreye almaya, yeni ilgi alanları ve hedef ekleme ile reklamları karşılaştırmaya yönelik “tek tık” seçeneğinden faydalanabiliyor.

Yaratıcılık için ‘Mobil Stüdyo’

İşletmeler, Mobil Stüdyo ile mobil cihazlar üzerinden mükemmel reklamlar oluşturulmasını sağlayan araçlara erişebiliyor.

Yeni beceriler için ‘Blueprint’

Blueprint e-eğitim, yüzde 50’sini KOBİ’lerin oluşturduğu 1 milyondan fazla kullanıcı için, 10 dilde kullanıma sunuluyor. Bugüne kadar 150 ülkede, 2,5 milyarın üzerinde elektronik eğitim kursu alındı.

Müşteri iletişimi

İşletmeler, Sayfa Yöneticisi Uygulamasını kullanarak mobil ve masaüstünde tek bir Gelen Kutusu üzerinden Facebook, Messenger ve Instagram’daki müşterileriyle iletişim kurabiliyor.

Coğrafi hedef kitle belirleme

İşletmeler, uluslararası ‘benzer hedef kitleler,’ global hedefleme, taktik haritası gibi özellikleri kullanarak global kampanyalar düzenlenmesini sağlayan çözümlerden faydalanabiliyor.

KOBİ Konseyleri

Facebook, ABD, Hindistan, Brezilya ve Almanya gibi ülkelerde KOBİ konseyleri oluşturdu ve 2017’de bunlara yenilerini eklemeyi planlıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın