Facebook’un Türkiye’deki kullanıcı sayısı 42 milyona ulaştı

Facebook’un Türkiye ekibi, EURO 2016 öncesinde Vodafone Arena İstanbul’da “Mobil Çağda Spor” (Sport in a Mobile Age) başlıklı bir etkinlik düzenledi. Facebook ve Instagram ekiplerinin yanısıra Pascal Nouma’nın da katıldığı etkinlikte güncel Facebook Türkiye aktif kullanıcı sayısı verileri de paylaşıldı.

1464864162_2016_06_02_FB_Euro_2016_Event (1)

Pascal Nouma & Derya Matraş

Markaların EURO 2016 süresince Facebook ve Instagram üzerinden futbol taraftarlarına etkin bir şekilde ulaşabileceğini vurgulayan Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, “Facebook ve Instagram’daki en tutkulu futbol taraftarlarına baktığımızda Türkiye, İspanya’nın ardından ikinci sırada yer alıyor. Türkiye’de 23.35 milyon futbol taraftarı bulunuyor. Futbol taraftarları haftada 7.7 saat içerik tüketiyor ve bunların yüzde 68’i online içerik tüketiyor. Facebook’ta ‘EURO 2016 Futbol’ yazarak kitle hedeflemesi yapıldığında 1.1 milyon insan çıkıyor. Bunların yüzde 75’i erkek ve 18-34 yaş arasında. Bu veriler markaların Euro 2016 süresince kitle hedefleme ile hedef kitlelerine ulaşabileceğini kanıtlıyor” dedi.

İçeriğin yüzde 42’sinin mobil cihazlar üzerinden tüketildiği Türkiye’de mobilin hızlı yükselişine dikkat çekilen “Mobil Çağda Spor” (Sport in a Mobile Age) etkinliğinde paylaşılan Facebook ve Instagram ile ilgili güncel rakamlar ise şöyle:

  • Türkiye’deki aylık aktif Facebook kullanıcılarının sayısı 42 milyon.
  • Günlük aktif kullanıcı sayısı 26 milyon
  • Instagram’ın global aylık aktif kullanıcı sayısı 400 milyon.
  • Instagram kullanıcılarının yarısı Instagram’da bir markayı takip ediyor.
  • Kullanıcıların yüzde 75’i bir Instagram içeriğinden ilham alarak harekete geçiyor.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın