Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Özkaya Matraş oldu

Facebook, Derya Özkaya Matraş’ın yeni Türkiye Ülke Direktörü olarak atandığını duyurdu. Şirketin Londra ofisinde görev yapacak olan Matraş, Facebook bünyesindeki Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer ilgili şirket ürünlerini kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışan ekibe liderlik edecek.

Derya_Ozkaya_Matras_facebook

Derya Özkaya Matraş

Facebook’un Türkiye’de çok yaygın olarak kullanıldığını belirten Matraş, “Bu durum şirketin sunduğu ilgili ve etkili reklam çözümleri ile birleştiğinde ortaya, Türkiye’nin günden güne gelişen ve zenginleşen ekosisteminde faaliyet göstermek isteyen marka ve ajanslar için eşi bulunmaz fırsatlar çıkarıyor. Türkiye’deki mevcut ve potansiyel müşterilerimizin etkili dijital stratejiler geliştirmesine destek olmayı ve müşterilerimizin Facebook deneyimlerini en iyi noktaya taşımak için onlarla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

‘Yolun yüzde 1’ini tamamladık’

Yeni rolü ile ilgili heyecanını dile getiren Matraş; “Facebook’ta bizim sıkça kullandığımız bir söz var: Biz bu yolculuğun henüz sadece yüzde 1’ini tamamladık  ve bu durum Facebook’un Türkiye’deki faaliyetleri için daha doğru olamazdı. Ben bu yolculuğa daha yeni başlıyorum; fakat bağlantının gücüne dair gördüklerim şimdiden çok ilham verici… ” diye konuştu.

Derya Özkaya Matraş kimdir?

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde alan Derya Özkaya Matraş, Columbia Business School’da MBA derecesini tamamladı. Daha önce Oliver Whyman, McKinsey & Company gibi uluslararası şirketlerde görev aldı. Matraş, Facebook’a katılmadan önce Doğan Holding bünyesinde Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

Derya Özkaya Matraş’dan önce Facebook’un Türkiye operasyonunu Fırat Dirik yönetiyordu. Ocak 2012 – Ağustos 2015 tarihleri arasında Facebook Türkiye Ülke Direktörü olarak görev yapan Fırat Dirik, geçtiğimiz eylül ayında performans odaklı pazarlama platformu MediaMath’a Doğu Avrupa Bölge Direktörü olarak transfer olmuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın