Şirketler için Facebook Workplace kullanıma açıldı

Sosyal ağ Facebook, Workplace’i (daha önceki ismiyle ‘Facebook at Work’) kullanıma sunduğunu açıkladı. Mobil öncelikli tasarlanan Facebook Workplace, şirketlerin Haber Akış’ı, Gruplar, Chat ve Canlı Video gibi tanıdık Facebook araçlarını kullanarak, dünyanın dört bir yanındaki iş arkadaşlarıyla birlikte çalışabilmesini sağlıyor. Dünya genelinde 1000’den fazla organizasyon ve 100 binin üzerinde grup tarafından kullanılan Workplace ile ilgili Facebook tarafından paylaşılan bazı dikkat çekici bilgiler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • workplace-facebookHindistan, Norveç, ABD, Birleşik Krallık ve Fransa, Workplace’i en çok kullanan ilk 5 ülkeyi oluşturuyor.
  • Workplace, Antarktika haricinde her kıtada kullanılıyor.
  • Facebook, Workplace ile özellikle ofisleri olmayan ve masa başında çalışmayan insanlara odaklanıyor.
  • Facebook Workplace’in mobil özelliği sayesinde perakende sektöründe çalışanlar, gemi mürettebatları ve baristalar gibi, daha önceden geleneksel iş yeri araçlarına erişimi olmayanlar da artık bu araçlara erişebiliyorlar.

Workplace ile neler sunuluyor?

Facebook’un Workplace için yaptığı güncellemeler ise şöyle:

  • Rekabetçi Fiyatlandırma modeli: Bu kapsamda şirketler kullanıcı başına, kullandıkları kadar ödeme yapabilecekler. Fiyatlandırma, 1000 aktif kullanıcı için aylık 2 dolar,  1001 – 10000 arası aktif kullanıcı için aylık 2 dolar ve 10000’in bin üzerinde aktif kullanıcı için aylık 1 dolar şeklinde olacak.
  • Yeni Özellikler: Workplace artık Çoklu Şirket Grupları (Multi-company Groups), Live, Tepkiler, Otomatik Çeviri, Video ve gruplar için sesli arama gibi özellikler de barındırıyor. Çoklu Şirket Grupları sayesinde farklı organizasyonların elemanları birlikte çalışabiliyor.
  • Workplace Partner Program: Facebook, Workplace Partner Program kapsamında Deloitte ve Microsoft gibi şirketlerle işbirliği yaparak kullanıcıların Workplace deneyimini geliştirmeye odaklanıyor.

Workplace nasıl kullanılır?

Facebook’un şirketler, organizasyonlar ve gruplar içni sunduğu Workplace ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz. Workplace’i kullanmak isteyenler ise workplace.fb.com adresi üzerinden başvuru yapabiliyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın