Facebook’ta hepimizin yaptığı ama hiç vazgeçmediği 6 hata

Orhan Gencebay’ın da söylediği gibi gerçekten, hatasız kul olmaz! Ancak bunu sosyal ağlarda ve özellikle de Facebook’ta bile bile yapmak ise hiç kabul edilebilir bir şey değil. Bu hataları yapmamanız için gerekli olan tüyolar ise yazımızda. İşte Facebook’ta hepimizin yaptığı ama yapmaktan da hiç vazgeçmediği 6 hata…

 

1- Kombinasyon mu kurdun arkadaş

brezilya-facebook

Paylaşımın altındaki yorumlara link koymayın. Sebebi ise tamamen spam bir mesaj olarak algılanması. Bunun yerine yeni bir paylaşım yapın. Derdinizi ‘kuzu kuzu’ anlatın. Bu kadar basit.

2- Zincirleme isim tamlaması

facebook2

Ne yazık ki hepimiz ilkokulda gördüğümüz derslerin etkisinden çıkamıyoruz ve bunu günümüz sosyal ağlarına da yansıtıyoruz. Bütün sosyal ağlarınızı birbirine bağlamayın. Fotoğrafsa Instagram, kısa yazıysa Twitter, her ikisini aynı anda yapmak isterseniz Facebook. Kendinizi hiç ‘kasmayın’.

3- Arkadaşları toplayıp gelicem

facebook-kavga

Takipçi, beğeni veya adına ne derseniz deyin. Hala takipçi satın alan var mı? Varsa şimdiden bu yazıyı okumayı kesebilir. Evet bu furya ilk çıktığı zaman oldukça heyecanlıydı. Ama artık değil. Kendi kitlenizi oluşturmaya çalışın.

4- Yapıştı kaldı yahu!

facebook-fotograf

Çocukluk arkadaşlarınızla Facebook’ta yeniden görüşmeye başladınız. Ancak eski defterleri açarak beraber çektirdiğiniz fotoğrafları paylaşmayın. Haydi paylaştınız, en azından etiketlemeyin. Seven var, sevmeyen var.

5- Ne çirkinleştin

facebook-kavga

Facebook, kullanıcıların eşit olduğu bir sosyal ağ. Burada her görüşe ait kullanıcılar var. Arkadaşlarınızın paylaştığı içeriklere karşı sinirlenmeyin. Siz ‘klavye delikanlısı’ oldukça arkadaşlarınıza bildirimler gidecek. Böylece gereksiz bir tartışmayı yüzlerce kişinin önünde yapmış olacaksınız.

6- Bana iki altın atsana kanka

yilmaz-vural-facebook

Farm Ville ile başlayan Candy Crush ile pekişen arkadaşlardan yardım isteme ısrarı, yapılan hataların en ölümcülü. Siz de arkadaşlarınızdan küfür yemek istemiyorsanız sakın ama sakın toplu olarak oyun bildirimleri atmayın.

 

Bunun üzerine Orhan Baba’dan bir ‘Hatasız kul olmaz’ iyi gider…


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın