Facebook yeni paylaşım butonlarını kullanıma sundu

Sosyal ağ Facebook, insanların içerik paylaşması, kaydetmesi ve etkileşimde bulunması için yeni yollar sunduğunu açıkladı. Platform dışındaki Beğen, Paylaş, Gönder, Takip Et, Tavsiye Et ve Kaydet butonlarının yenilenmesinin yanı sıra Chrome kullanıcıları artık tek bir tıkla web sitelerindeki içerikleri Facebook’a kaydedebiliyor ve paylaşabiliyor. Sosyal ağın açıkladığı Facebook yeni paylaşım butonları ve diğer yeniliklerinin ayrıntıları şöyle:

1467124731_New_Social_Plugin_buttons

Chrome tarayıcılar için yeni butonlar:

Facebook’a Kaydet (Save to Facebook), web sitelerindeki makalelerin, videoların, tariflerin veya ürünlerin daha sonra incelenmek üzere Facebook’a kaydedilmesini sağlıyor. 1467124741_Save_to_Facebook___Chrome_Extension___Image__2

İnsanlar, Facebook’a yer imi olarak kaydettikleri içeriklere herhangi bir cihazdan, istedikleri zaman erişebiliyor. Her ay 300 milyondan fazla insan tarafından kullanılan Facebook’un Kaydet özelliğinden artık Chrome kullanıcıları da faydalanabiliyor.

Facebook’ta Paylaş (Share to Facebook) sayesinde Facebook dışındaki sitelerde gezerken de Facebook’ta, Gruplar’da veya Messenger’da içerik paylaşılması kolaylaşıyor. Bu ücretsiz özellikler Chrome Web Mağazası’ndan indirilebiliyor.

Web siteleri için yeni Facebook ‘Beğen’ ve ‘Sosyal’ butonları:

yeni-facebook-paylasim-butonlari

Facebook’un diğer web sitelerindeki ‘Beğen’ butonundaki Facebook logosunun yerini beğenme ikonu aldı. Her iki tasarım için de niteliksel ve niceliksel testler yapan Facebook, beğenme ikonunun etkileşimi yüzde 6 artırdığını gördü. Facebook aynı zamanda tüm sosyal butonlarını da (Paylaş, Gönder, Takip Et, Tavsiye Et ve Kaydet) de güncelleyerek modernleştirdi.

Anlık Makale entegrasyonu:

Önümüzdeki haftalardan itibaren Anlık Makale (Instant Articles) yayıncıları paylaşımlarının altına Beğen, Yorum Yap ve Paylaş gibi sosyal butonları ekleyebilecek. Bu butonlarla etkileşime geçenlerin sayısı da toplam beğeni ve paylaşım sayısına eklenecek. Sitelerinde Yorumlar Eklentisini kullanan yayıncıların paylaşımlarına yapılan yorumlar da web sitelerine yansıtılacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın