Facebook CEO’su Zuckerberg Hawaii Adası’na duvar örüyor!

Facebook’un ‘Duvar’ı (Facebook Wall) gerçek oldu! Hawaai Adası’na sosyal ağın kurucusu Mark Zuckerberg duvarı inşa ediliyor! Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, 2014 yılında satın aldığı Hawaii’de bulunan Kauai adasının bir kısmına duvar örüyor. Zuckerberg’in Kauai adasında 100 milyon dolara satın aldığı yaklaşık 750 dönümlük kısmının etrafını 6 metre yüksekliğindeki duvar ile çeviriyor.

Dünyanın sayılı zenginlerinin ada satın aldığı Hawaii’de Zuckerberg’in aldığı alanda bulunan plaj nedeniyle, yerel halk ise Facebook’un kurucusuna tepkili. Çünkü Hawaii yasalarına göre Zuckerberg’in satın aldığı alandaki plaj, halka açık olmak zorunda.

‘Zuckerberg Duvarı’na halk tepkili!

zuckerberg-duvarHawai’nin The Garden Island gazetesinin “Dislike!” başlığıyla duyurduğu gelişmeye göre Zuckerberg Duvarı’nın inşaati geçtiğimiz haftalarda başlamış. Yerel halk,  “Yıllardır, bu plaj ve manzara hepimize açıktı. Ancak birkaç hafta önce Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in ekipleri bir duvar inşa etmeye başladı” diyor.

Duvarın otoyolun gürültüsünü azaltmak için inşa edildiği ileri sürülse de Kauai Adası’nın sakinleri oldukça tepkili: “Bu gerçekten çok üzücü. Biri geliyor, adamızın büyük bir kısmını satın alıyor ve uzun yıllardır bize ait olan bir manzarayı bizden ayırıyor!”

Konunun Facebook’ta ‘trend topic’ler arasına girmesi ise oldukça ironik!

Facebook CEO’su Zuckerberg’in adada ördüğü duvarı Daily Mail’in aşağıdaki videosundan görebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın